Tahmazoğlu, IMF’ye 100 Milyon $ Borç Verebiliriz

 

Türkiye’nin son 10 yılda memurunun maaşını veremeyecek bir noktadan bu gün dünyaya kredi verecek noktaya geldiğini ifade eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Belediye olarak İMF’ye 100 Milyon dolar kredi açabiliriz.”dedi.
AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Osman Toprak, 6 Mahalle muhtarı ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorularını cevapladı.
Başkan Tahmazoğlu; Çalışmalarımızı Sürdürüyoruz
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu yapılan toplantıda yaptığı konuşmada gece gündüz demeden çalıştıklarını belirterek; “Bu gün 6 mahallemizden gelen misafirlerimiz var, Dumlupınar, Kahvelipınar, Esentepe, Kıbrıs, Düztepe ve Cengiztopel. Başkanımızda ifade etti, milletvekilimizle, bakanımızla, il başkanımız, ilçe başkanımız, kadın kollarımız, gençlik kollarımız, mahalle temsilcilerimiz ve vatandaşımızla bir bütün halinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Başbakanımız başta olmak üzere gece gündüz demeden canla başla çalışıp,  gayret ediyorlar. ”

 

İMF’YE BELEDİYE OLARAK KREDİ AÇABİLİRİZ

 

“Türkiye 10 yılda memurunun maaşını veremeyecek bir noktadan bu gün artık dünyaya kredi verecek noktaya geldi. İMF ye borcumuz bitiyor, 50 yıldır borçluyuz, 50 yıldır borç almışız el açmışız. Hani derler ya elini uzatan ayağını uzatamaz, hep adamlara kısır kalmışız. Ama şimdi biz borç verecek duruma geldik. Hatta ben şunu da öneriyorum. İMF ye borcumuz bitiyor artık Türkiye’den de borç istiyor.  Bakanlığımız uygun görürse İMF’ye 100 Milyon dolarda biz Şahinbey Belediyesi olarak kredi açabiliriz. Sadece Türkiye Cumhuriyeti devleti değil, belediyeleri bile İMF’ye kredi verebilir duruma geldi. Bu anlamda güzel bir jest olur diye düşünüyorum. Şahinbey Belediyesi’de hükümetimizden çok farklı değil. 10 yıl öncesine baktığımız zaman işçisinin maaşını ödeyemeyen, kapısına işçilerin yığıldığı, işçilere para yerine arsaların dağıtıldığı bir belediye halinden şimdi artık İMF’ye borç verecek hale geldik. Yapılan bu çalışmalar Ak Parti belediyeciliği ile oluyor, hep birlikte çalışmakla oluyor. Yüzde 80 çarpık yapılaşmış bir alanda ve kalabalık bir nüfusla hakikaten hizmet üretmek kolay bir şey değil. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi.
Milletvekili Erdoğan; ” Çok Güçleneceğiz”
Bu toplantıların birlik ve beraberliği sağlamak açısından çok önemli olduğunu söyleyen AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan; “Bu toplantılar hakikaten çok anlamlı ve güzel toplantılar. Burada bir dost meclisinde ülkemiz nerede ne durumda bunları tartışıyoruz. Bu güne kadar İMF’ye borçlu olan ülkemizi hükümetimiz bugün İMF’ye borç verecek duruma getirmiştir. Bir bedenin parçaları olarak el birliği ile birlik ve beraberlik için Türkiye’mizi geleceğe taşıyoruz. Gelecek inşallah çok iyi olacak. Çok çalışacağız, çok güçleneceğiz.”dedi.
Konuşmaların ardından Milletvekili Erdoğan, Başkan Tahmazoğlu ve İlçe Başkanı Toprak vatandaşların soruları cevapladı.

2 thoughts on “Belediyeden, IMF’ye: Borç Verebiliriz

  1. borc verın alalh rızası ıcın bayram üstü 3cocuk perisan neolur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir