Koş Cemal, Netanyahu’nun da İmdadına Koş!

0

Ali Karahasanoğlu – Yeni Akit

Koş Cemal, Netanyahu’nun da imdadına koş!

 

PKK’nın silah bırakma sürecine girmesi sonrasında, “Bize iş kalmayacak. Bundan sonra biz, âkil pozlarında, kime tavsiyelerde bulunacağız?

Aman PKK silah bırakmasın. Bir punduna getirip, vazgeçirelim PKK’yı.. Veya kışkırtalım, şehit ailelerini..

Bozulsun bu süreç” niyetiyle atağa geçtiler.

Dandik tutanakları Milliyet’te yayınladılar. Provokasyondan yeterli ürün alamayınca, köşe yazıları ile işi sürdürmek istediler. O da olmayınca, Bay Cemal, kendini kapının önünde buldu..

Ama bunlar, öyle kolaycacık pes eder mi?

“Hasan Cemal’siz demokrasi olmaz. Hasan Cemal’siz PKK ile barış olmaz” diye, yandaşları devreye girdi..

Dediklerinin tam aksine, tam da Hasan Cemal’e kapı gösterildiği günlere denk geldi, PKK’nın silahı bırakma kararı..

Baktılar, tüm numaraları/tüm foyaları, birer ikişer ortaya dökülüyor.. Herkes anlıyor; onların “âkil”liklerinin, kendilerinden menkul bir palavra olduğunu..

Hemen bir atraksiyona geçti, Bay Cemal..

Dersiniz ki 40 yıllık ahbabıdır.. Anında “terörist başı 2” sıfatlı Murat Karayılan’a ziyarette bulunmuş.. 5.5 saat konuşmuşlar..

Soru şu: Teröristlerin ikinci başı, Hasan Cemal’in neyi olur? Emmioğlu mu? Dayı oğlu mu? Hani töremizde vardır.. Başınız sıkışsa, kime gidersiniz? Babanıza.. Amcanıza.. Dayınıza.. Başı sıkışan kimlerin ziyaretine gidersiniz? Babanızın, emminizin, dayınızın.. Hasan Cemal de, Murat Karayılan’a gidiyor..

“Sırf gazetecilik dürtüsü” diyecekler ama. Adam şu an işsiz… Kim veriyor, yol masraflarını? Cepten mi? PKK mı yoksa? Vay vay vay. PKK’dan al parayı.. Yap röportajı.. Sonra sat bir internet sitesine. Öyle mi acaba? Neyse, geçelim, işin o yanını. Gitsin; gitsin de.. Bari soytarılık yapmasınlar..

Nasıl yapıyorlar, soytarılığı.. Şöyle.. 5.5 saatlik röportajın başlığı PKK’nın sitesine şöyle çıkmış: “Karayılan: Geri çekilme yasadışı yöntemlerle olmaz.” Bastım kahkahayı.. Adamın A’sından Z’sine, her şeyi yasadışı. Eline aldığı silah. Yanında tuttuğu çocuk yaştaki aldatılmış garibanlar.. Verdikleri emirlerle patlattıkları mayınlar. Bastıkları karakollar.. Her şeyleri, ama her şeyleri “yasadışı”..

Şimdi bir tane doğru iş yapacaklar; silahı bırakacaklar ve sınır dışına çıkacaklar.. İşte bu yapacakları “doğru iş” için, “Yasadışı olmaz. Yasa çıkartılsın” diyorlar.. Oyuna getirmeye çalışıyorlar..

TBMM bir karar alsın, PKK’yı muhatap kabul etsin.. Hemen ardından, Aydınlıkçı kardeşlere selam çakalım, MHP’deki Ergenekonculara işaret yollayalım, onlar da bu sefer, şehitler üzerinden bassınlar yaygarayı! Plan bu.. Oyuna geldiklerinden mi, yoksa numaraya numara ile karşılık verdiklerinden midir; Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, dün açıklayıvermiş: “Bir kanun çıkarılabilir” diye.. Aman, aman.. Sınır dışına çıkmak için, kanuna ne gerek var?..

Çeker gidersin, olur biter..

¥

PKK silah bırakmanın eşiğine gelince, Karayılan’a koşup, onunla 5.5 saat konuşan Hasan Cemal’den, şimdi bir beklenti daha var. Netanyahu da, zor duruma düştü.. Özür dilemek zorunda kaldı..

Koş Cemal.. Netanyahu ile de, bir 5,5 saat görüşme yap. “Ne yapıyorsunuz, Niye özür diliyorsunuz. Bizi hiç mi düşünmüyorsunuz” de.. Netanyahu’nun ağzından, “Ceza davaları çekilmezse, özürü geri alırız” manşetleri patlat.. Karayılan’a “Kanun çıkmalı” manşeti patlattığın gibi..

¥

Tüm bunlar, gazetecilik mi? Silah bırakmanın eşiğine gelmiş terör örgütü elebaşısı ile görüşüp, kanun çıkarılmasını istediğini kamuoyuna aktarmak, gazetecilik mi? Veya şöyle soralım..

Bu adamın son 5 yılda, kaç tane röportajı var? Ve bu röportajların, kaç tanesi Murat Karayılan ile? Yani bir terörist ile..

Söyleyin ve notunu verin, bu adamın. “Gazeteci” mi, “Paşa Dede”sinin, “Derin Torun”u mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir