Öğrenci Servislerine Sıkı Denetim

ZABITADAN ÖĞRENCİ SERVİSLERİNE DENETİM

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri şehir merkezinde bulunan okul servisi araçlarına denetim yaptı.

 

Vatandaş ve okullardan gelen şikayetleri değerlendiren Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, önceki gün Karataş İMKB İlköğretim Okulu önünde öğrenci servislerine denetim gerçekleştirdi.

 

 

Gelen servislerde sürücü belgesi, yol güzergahı, SRC belgesi, ehliyet, ruhsat, öğrenci kapasitesi, araç temizliği, cam kontrolü gibi alanlarda denetim yapan zabıta ekipleri, bazı araçlara uyarı cezası yaparken, bazılarına da cezai işlem uyguladı.

Zabıta ekipleri, belediyeden alınan izin belgelerinde taşıma yaptığı okulların isimlerinin muhakkak olmasını istedi. İzin belgesinde okul ismi olmayan öğrenci servislerine taşıma yapmasına müsaade etmeyen zabıta ekipleri, izin belgelerinde okul isimlerinin olmasına özen gösterdi.

Yapılan yazılı açıklamada, Son bir hafta içinde 49 okulda 347 öğrenci servisinin denetlendiği ve zabıta ekiplerinin bu araçların 82 tanesine cezai işlem, 93 tanesine de ihtar yaptığı belirtildi.

 

Öğrenci servislerinin gelişi güzel güzergah kullanmasına izin verilmeyeceğini, okul önlerinde yaya ve araç trafiğini aksatan davranışları ortadan kaldırmak için denetimlerin düzenli olarak devam ettiğini belirten zabıta yetkilileri, haftada ortalama 50 okulda öğrenci servisi denetimi yapıldığını kaydettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir