Şahinbey Belediyesin’den Çanta ve Kırtasiye

Şahinbey Belediyesi Tarafından 25 Aralık İlköğretim Okulu’nda Düzenlenen Törenle Öğrencilere Çanta ve Kırtasiye Malzemeleri Hediye Edildi.

Törene, Gaziantep Valisi Erdal Ata, AK Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile çok sayıda davetli ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir konuşma yapan Başkan Tahmazoğlu, Gaziantep’te eğitimin istenilen seviyede olmadığını, eğitim çıtasını yükseltmek için Vali Erdal Ata’nın önderliğinde çeşitli çalışmalarda bulunduklarını belirtti. Şahinbey Belediyesi olarak eğitime verdikleri desteği sonuna kadar sürdüreceklerini dile getiren Başkan Tahmazoğlu, “Gaziantep’in eğitimi şuanda istenilen seviyede değil. Bunun önüne geçebilmek ve eğitimdeki başarıyı arttırabilmek amacıyla öğrencilerimizi maddi ve manevi anlamda destekliyoruz. Yeni eğitim öğretim yılının ilk günlerinde de öğrencilerimize çanta, defter ve kırtasiye malzemeleri hediye etmek istedik. Eğitimdeki başarıyı arttırabilmek için yalnızca bizim çabamız yetmez, öğrencilerimizin de gayret göstermesi gerekmektedir. Okullarını birincilikle bitiren öğrencilerimize bilgisayar ve çeşitli hediyeler takdim ediyoruz. Bu kampanyalarımız artarak devam etmektedir” dedi.
Eğitime verdiği desteklerden dolayı Başkan Tahmazoğlu’na teşekkür eden Milletvekili Mazıcıoğlu ise, eğitimdeki başarıyı arttırabilmek adına kentte görev yapan yöneticilerle çeşitli girişimlerde bulunduklarını ifade etti. Kısa süre içinde Gaziantep eğitiminin istenilen yere ulaşacağı temennisinde bulunan Mazıcıoğlu, öğrencilerin de derslerine çalışmalarını istedi. Öğrencilere çanta ve kırtasiye malzemesi hediye eden Başkan Tahmazoğlu ve ekibinin başarılı çalışmalara imza attığını hatırlatan Vali Ata ise, yeni eğitim-öğretim yılının tüm öğrenci ve velilere hayırlı olmasını diledi.
Konuşmaların ardından Vali Ata, Milletvekili Mazıcıoğlu, Başkan Tahmazoğlu ve diğer davetliler sınıflarda ders gören öğrencilere çanta ve kırtasiye malzemesi hediye ettiler. Öğrencilerle bir süre sohbet eden protokol üyeleri, öğrencilere nasihatlerde de bulundular.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.