GAZİANTEP İLİ ŞAHİNBEY İLÇE BELEDİYE BAŞKANINDAN MÜJDE

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, dar gelirli ailelere yönelik 8 bin TL peşin olmak üzere 10 yıl vade,  aylık 250 TL taksitle 2+1, 250 konutun satışa sunulduğunu söyledi.
Havaalanı yolu üzerinde Perilikaya semtinde Şahinbey Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan brüt 88 metrekare 2+1 olan 300 konutun, 250’sini dar gelirli aileler için satışa sunduklarını ifade eden Başkan Tahmazoğlu açıklamasında: ” cazip fiyata satışa sunduğumuz konutlar için 20 Nisanda başlayan kayıtlarımız 4 Mayıs’a kadar Şahinbey Belediyemize yapılmaktadır. Dar gelirli aileler için satışa sunduğumuz konutlarımıza başvuru yapacak olan vatandaşlarımızdan bir yıldan beri Şahinbey’de oturması şartı aranmaktadır. Ayrıca kendisinin ve çocuklarının üzerinde kayıtlı evi veya arsası olmayan, aylık geliri 800′ TL’yi geçmeyen vatandaşlarımız başvurularını yapabilecektir. Satışa sunacağımız konutlarımız çok cazip, on yıl vade imkanı sunuyoruz. Vatandaşımız ayda 250 TL. taksit ödeyecek. Yasa gereği bu taksitlerin üzerine sadece yıllık olarak tüfe oranında fark eklenecektir. Diğer türlü gecikme zammı alınmayacaktır. Dar gelirli vatandaşlarımızın müracaat konusunda acele etmesi ve son güne kalmamaları gerekmektedir.”dedi.
Dar Gelirli 2500 Aile Belirlenecek…
250 konutun kura çekimleri için müracaatlar neticesinde dar gelirlilik durumuna göre 2500 ailenin belirleneceğini kaydeden Başkan Tahmazoğlu, “dar gelirli ailelerimiz için satışa sunduğumuz ve başvuruların alındığı 250 konutun on katı olan 2500 ailemizi belirleyerek, kuraya dahil edeceğiz.  Kuraya katılan bu ailelerimize hemen dairelerini teslim edeceğiz. Dar gelirli ailelerimiz ise kira öder gibi 250 TL taksitle ev sahibi olacaklardır. Ben şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir