ŞEHİTKAMİL GAZİANTEP’İN GURURU OLMAYA DEVAM EDİYOR

Şehitkâmil Bilek Güreşinde Gaziantep’in Gururu Olmaya Devam Ediyor Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness Ve Bilek Güreşi Federasyonun 2012 Yılı Faaliyet Programı Kapsamında Geçtiğimiz Hafta Eskişehir’de Düzenlenen Türkiye Büyükler Ve Gençler Bilek Güreşi Şampiyonası Ve Milli Takım Seçmelerinde Adeta Şehitkâmil Rüzgârı Esti. Şampiyonadan 2 Altın 6 Gümüş 3 Bronz Madalya İle Ayrılan Yeşil Siyahlı Ekip Bu Başarısıyla Gaziantep’in Türkiye Genelinde En İyi Üç Takım Arasına Girmesini Sağladı.

 

ŞEHİTKÂMİL’İN BAYANLARDA DA BİLEĞİ BÜKÜLMÜYOR

Bilek Güreşi Branşında Elde Ettiği Türkiye, Avrupa Ve Dünya Dereceleri İle Bu Branşta Adeta Bir Marka Kulüp Haline Gelen Şehitkâmil Belediye Spor Bilek Güreşi Takımı Sporcuları Son Türkiye Şampiyonasında Adeta Fırtına Gibi Esti. Şampiyonayı 11 Madalya İle Tamamlayan Gaziantep Temsilcisinde Bayan Sporcuların Elde Ettiği Dereceler Ve Gösterdikleri Performans Dudak Isırttı. Şampiyonada Erkeklerde,75 Kg Sol Kol Kategorisinde Türkiye Şampiyonu Olan Fatih Mehmet Boz, 75 Kg Sağ Kol Kategorisinde Türkiye İkincisi Olan Osman Ölmez 9- 16 Eylül 2012 Tarihlerinde Brezilyada Düzenlenecek Dünya Şampiyonasında Ay Yıldızlı Forma İle Yarışma Hakkı Kazanan İsimler Oldular. Bayanlar Kategorisinde İse 80 Kg Kübra Sibel Güzel Solda Kolda Türkiye Şampiyonu, + 70 Kg Ve 70 Kg’da Fatma Şule Gültekin,  Ayşegül Özalkan  Ve 50 Kg Birsel Toksöz Türkiye İkincisi Olarak Gaziantepli Bayanların Gücünü Tüm Türkiye’ye Duyuran İsemler Oldular.

BAŞARIYLA GELEN TEMSİL GÜCÜ BİZLERİ GURURLANDIRIYOR

Türkiye Büyükler Bilek Güreşi Şampiyonasında Gerek Erkekler Gerek Bayanlar Kategorilerinde Elde Edilen Derecelerin Kendilerinde Büyük Bir Mutluluk Yaşattığını Belirten Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “  Şehrimizi Türkiye Genelinde Layıkıyla Temsil Etmek Ve Bu Tip Organizasyonlardan Başarılarla Dönmek Bizleri Fazlası İle Gururlandırıyor. Yarışma Sonrasında 3 Sporcumuzun Dünya Şampiyonası Vizesi Alarak Ay Yıldızlı Formayı Giyecek Olması İse Bizler İçin Ayrı Bir Mutluluk Ve Övünç Kaynağıdır” Dedi.  Fadıloğlu Şampiyonlukların Bir Takım Ruhu İle Kazanıldığını Ve Bu Başarıların Elde Edilmesinde Takım İçerisinde Yer Alan Herkesin Kutlanılması Gerektiğinin De Altını Çizdi.

Kaynak : Şehitkamil

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.