Meclis Kürsüsü Yine Bir Eyleme Sahne Oldu. CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Çıldır’da Cezaevi, Askerlik Şubesi Ve Adliyenin Kapatılmasını Protesto Etmek Amacıyla TBMM Genel Kurulu Kürsüsünde Ceket Ve Kravatını Çıkardı, Pankart Açtı.

“ÇILDIR BOŞALTILIYOR, TOPRAKLARIMIZI ERMENİLERE Mİ VERMEK İSTİYORSUNUZ ?”

Öğüt, Madalya Ve Nişanlar Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’nin, TBMM Genel Kurulu’nda Doğrudan Gündeme Alınmasına Dair Önerisi Üzerinde Söz Aldı.

Konuşması Sırasında Kravatını ve Ceketini Çıkartan Öğüt, Kravatını Kürsünün Üzerine, Ceketini de Yere Attı.

Öğüt, Türk Bayrağı Ve Asker Fotoğrafı Bulunan Ve Üzerinde ”Ardahan Çıldır’da Doktor Yok, Öğretmen Yok, Cezaevini Kapattınız, Askerlik Şubesini Kapattınız, Göç Başladı, Sınır Boşalıyor. Ermenistan Sınırındaki Çıldır İlçesi’ni Boşaltarak Topraklarımızı Ermenistan’a mı Vermek İstiyorsunuz Sınır İllerimiz; Kars’ta Akyaka, Susuz, Digor Ve Selim İlçelerimizin, Ardahan’da Çıldır İlçemizin Adliyelerinin Açılmasını İstiyoruz” Yazılı Pankart Açtı.

AK PARTİLİ VEKİLLER ÖĞÜT’E TEPKİ GÖSTERDİ

Ensar Öğüt, Konuşmasının Ardından, Ceket Ve Kravat İle Pankartı Alarak Yerine Oturdu. AK Parti’li Milletvekilleri Laf Atarak Öğüt’e Tepki Gösterdi. TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu Da Davranışının Uygun Olmadığını Belirterek, Öğüt’ü Uyardı.

Öğüt’ün Verdiği Öneri Kabul Edilmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir