Chp’li Aymandan İçişlerine İstifa Çağrısı

CHP Sözcüsü Güler, “İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin Ya İstifa Etme Erdemini Göstermeli Veya Görevinden Alınmalıdır” Dedi.

 

Şahin’i İstifaya Çağıran CHP  Sözcüsü Prof.Dr. Birgül Ayman Güler Yazılı Bir Açıklama Yaparak Şunları Söyledi:

“Uludere’de Yaşamını Yitiren 34 Vatandaşımızı “Dolap Beygiri”ne Benzeten, Onları “PKK’nın Figüranı” İlan Eden Ve Ölmeselerdi De Yargılanacaklardı Diyen Bir Kişinin,  Bırakalım Bakanlığı, İnsani Duyguları Olan Biri Olduğunu Bile Söyleyemeyiz.

“Hükümet, Ülkemizin Sınırlarını Korumaktan Acizdir. Gençlerimize İstihdam Olanağı Sağlama Görevinin Kendisinin Asli Görevi Olduğunu Unutmuştur. Hükümet Eliyle Çaresizliğe Teslim Edilmiş İnsanlarımızın Kaçakçılık Yapmalarına Göz Yuman Yine Hükümetin Kendisi Olmuştur. Hükümet, Kaçakçılığın İşbirlikçisi Durumuna Düşmüştür. Bütün İhmallerin Üzerine, Vatandaşlarımız Yine Hükümet Eliyle Yaşamdan Koparılıp Alınmıştır.

“Bütün Bu Gerçekler Karşısında, “Biz Uludere’de Yaşamını Yitiren 34 Kişiyle İlgili Olarak Yapacağımız Her Şeyi Yaptık” Diyen Birine, Ülkemizin Ve İnsanımızın Güvenliği Teslim Edilemez.

Bu Nedenle İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin Ya İstifa Etme Erdemini Göstermeli Veya Görevinden Alınmalıdır.

Bu İstifa Veya Görevden El Çektirme Siyasi İktidara Da Sorumluluğunu Hatırlatmalıdır.

Bir Kez Daha Anlaşılmıştır Ki, AKP’nin Zihniyeti, Başbakan’ın Ve Bakanlarının Olaylara Yaklaşımı Hem İnsan Ve Demokrasi Odaklı Değildir, Hem De Sorunları Çözücü Değil, Derinleştiricidir.

AKP Anlayışı Türkiye’ye De,  İnsanımıza Da Yakışmamaktadır Ve  Bu Zihniyetin Hesabı Demokratik Yollardan Mutlaka Sorulacaktır.”

Kaynak : Chp Basın Birimi

……………………………………………………………………………………………………………..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir