Davut Özgül Hoca Hakka Yürüdü

 

İstanbul’un Herkesçe bilinen Çınaraltı çay bahçesindeki camiinin sevilen imamı Davut Özgül, Tedavi Gördüğü Hastanede Vefat etti.

 

İnna Lillahi Ve İnna İleyhi Raci’un…

İstanbul Çengelköy’de bulunan Hamdullah Paşa Camii İmam-hatibi İlahiyatçı Davut Özgül Yaklaşık iki Yıla Yakın süredir yakalandığı Akciğer Kanseri nedeniyle tedavi görüyordu. Tedavi gördüğü Süreyyapaşa Hastanesi’nde Cumartesi günü Sabaha Karşı Vefat Etti.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu olan Özgül, imamlık yapmaktaydı. Merhum hoca, vefatından bir süre önce hatıralarını bir kitapta toplamış ve “Bir İnsan Biriktirdim” adıyla Okur Kitaplığı’ndan yayınlanmıştı.

Davut Özgül hoca için ilk tören Üsküdar Yıldırım Beyazıt Camiinde düzenlendi. Öğle Namazına müteakip kılınan cenaze namazına çok sayıda seveni katıldı. Merhumun Cenazesi daha sonra uzun yıllar görev yaptığı Mersin’de toprağa verilmek üzere yola çıkarıldı.

Merhum Davut Özgül Hoca için ikinci tören uzun yıllar görev yaptığı ve evlendiği Eşi Saliha hanımın köyü olan Mersinin Kızılbağ köyü Karamehmet gediğinde düzenlendi. Pazar günü Öğle Namazı sonrası kendisi gibi İmam olan bacanağı Osman Hoca’nın kıldırdığı cenaze namazına katılım izdiham niteliğindeydi.

Davut Özgül Kimdir

 

Davut ÖZGÜL, 01.01.1966 Bozova Hacılar köyünde Dünyaya Geldi.

Şanlıurfa Bozova doğumlu olup, 7 Yaşına Kadar doğduğu hacılar köyünde kalır, Daha Sonra köydeki kan davasından dolayı Ailece Gaziantep’e Taşınırlar ve okulunu yatılı olarak okumaya başlar. Meslek hayatına 31.03.1987 tarihinde Mersin İli Atlılar Köyü Camii İmam-Hatibi olarak başladı. 04.12.1998 tarihinden itibaren Üsküdar Müftülüğüne bağlı Hamdullah Paşa Camii’nde görev yapmaktaydı. İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Mezunu olan hocamız, vefatından bir süre önce yazdığı eseri “Bir İnsan Biriktirdim” Okur Kitaplığın`dan yayınlanmıştı.

 

Manset27.com Olarak Rahmetli Hocamı’za Rabbimizden Rahmet; Ailesi ve Sevenlerine başsağlığı ve sabrı cemil niyaz ediyoruz.

[nggallery id=10]

1 thought on “Davut Özgül Hoca Hakka Yürüdü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir