Elektrik Kesintileri, Vatandaş ve Esnafı Bezdirdi

0

Şoför Ali Caddesi Sanayi Sitesi Gibi

 

 

GAZİANTEP – Esnafın Yoğun Olduğu Gaziantep’in En İşlek Caddelerinden Biri Olan Şoför Ali Caddesi’nde Her Gün Sık Sık Yaşanan Uzun Süreli Elektrik Kesintileri Esnafı Bıktırdı. Caddede Çalışan Jeneratörler İse Caddeyi Adeta Sanayi Sitesine Benzetiyor.

 

Günde Birkaç Defa Elektriğin Kesilmesi, Esnafı Zor Durumda Bırakıyor. Esnaf  Sorunlarının Çözülmesini, Çözülmediği Takdirde, TOROSLAR EDAŞ’a Gidip Eylem Yapacaklarını İfade Ettiler.

 

“Çarşı Adeta Sanayi Sitesi Gibi”

 

Şoför Ali Caddesinde Dükkân İşleten Esnaflar, Elektriklerin Gitmesinden Sonra Bütün İşlerinin Aksadığını Söyledi.

Esnaf’tan Birisi, “En Basiti Benim Şuanda Dolabım Çalışmıyor ve İçindeki Tavuklar Çözülürse Bozulur ve Atmak Zorunda Kalacağım.

Bir Diğeri Yine Aynı Sıkıntıdan Dert Yakınarak, Elektrikler Kesildiğinde Dondurmaların Erimesiyle Maddi Zarara Uğradığını İfade Ediyor.

En Vahim Olanı İse Son Bir Hafta İtibarıyla ve Özellikle Saat: 17:00 Suları İle 18:00 Arasında Kesilen Elektriklerden Kuyumcu Esnafının Muzdarip Olduğu Söylenebilir.

Kuyumcu Vitrinlerinde Işık Olmayınca Hırsızlık Olayları Yaşanabilir ve Kameralarda Çalışmaz Zaten, Elimizden Gelen Bir Şey Yok ve Hiçbir Şey Yapamıyoruz. Yani Özellikle Bu Son Bir-Bir Buçuk Haftadır Sürekli Elektrik Kesintisi Var. Kısa Süreli Olsa, Umursamayacağız Ama Bazen İki-Üç Saat Gidiyor ve O Gün ki Bütün İşimiz Aksıyor.

 

”Tüm Esnafın Ortak Sıkıntısı Elekrik Kesintisi”

 

Bu Dar Boğazda Faturayı Bir Gün Yatırmadığımızda Anında Kesinti Olur. Ama Nedense Toroslar Edaş Faturalara Gösterdiği Ehemmiyeti Elektrik Kesintilerine Vermiyor Oldu. Çarşı Sanayi Sitesi Gibi, Her Tarafta Jeneratör Çalışıyor. Hem Gürültü Kirliliğine Sebep Oluyor, Hem İşimize, Hem Gücümüze Hiç Uygun Bir Şey Değil.” İfadelerini de Kullandılar.

Manset27.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir