Enerji Bakanı: 77 Milyon – 1 Yaralı

TANER YILDIZ: 77 MİLYON EKSİ BİR YARALI

 

 

Gazetecilere Durum Değerlendirmesinde Bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Maden Ocağındaki Yangının Kontrol Altına Alındığını ve Ocakta Kalan 2 İşçinin Yerinin Tespit Edildiğini Açıkladı. Yıldız, Maden Ocağındaki Yangında 301 İşçinin Hayatını Kaybettiğini, 485 İşçinin İse Kurtarıldığını Açıkladı.

Taner Yıldız, “2 İşçimizin Yerleri Tespit Edildi Yangın Kontrol Altına Alındı. 485 İşçimiz Kurtarılmış Oldu. Vefat Eden Kardeşlerimizin Sayısı 301’e Çıktı” dedi.

 

GAZETECİ YILMAZ ÖZDİL’E SERT ELEŞTİRİ

 
“Buradaki Hayatını Kaybeden İşçimize Yalnızca AK Parti Mitingine Gittiğinden ve Başbakanımıza Parti Lideri Dediklerinden Dolayı Müstahaktır Diyor. 77 Milyonumuzun Yaralı Olduğunu Söylemiştim. Birisini Çıkarın Arkadaşlar Demek ki Bu Adam Yaralı Değilmiş. 2 İşçimizin Yeri Tespit Edildikten Sonra Bunu Söylüyorum. Bir Adam ‘Bunlar Müstahaktır’ Diyor. Buna Tahammül Etmemiz Söz Konusu Olamaz. Böyle Bir İnsanla Nasıl Yan Yana Çalışılır ve Fikir Değerlendirilir? Böyle Bir İnsafsızlığı Kabul Edemeyiz. Ben Bunu Kendi Adıma Değil, Hükümet Adına da Değil, İşçi Kardeşlerimizin Adına Söylüyorum.” Diye Sözlerini Bitirdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir