UYUŞTURUCU TACİRLERİNE ŞOK BASKIN

 

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve organizasyonlara yönelik operasyon düzenlendi. Selimiye Mahallesi’ndeki bir evde uyuşturucu bulunduğunu belirleyen Narkotik Ekipleri Mahalleye İntikal etti. Selimiye Mahallesi’nde belirlenen ev ve park halindeki arabada arama yapıldı. Narkotik köpeği ”Şile”nin de kullanıldığı aramada, 12 Kilo 295 Gram Eroin Ele Geçirilirken 2 Şüpheli şahıs ise gözaltına alındı.

OPERASYON’A ÇOCUK İÇİN ARA

Görüntülerde, Dikkatlerden Kaçmayan Bir Sahne, Operasyona Başlamadan Önce Sokak’ta Oyun Oynayan Çocukları Gören Operasyon Amiri, Sokakta Çocukları Görünce polis Memurlarına, çocuklar bölgeden ayrılmadan operasyon yapılmayacağını ifade ederek, Çocuklara Bakkaldan bir şeyler Alınıp oyalanması için talimat veriyor. Çocukların Bölgeden Uzaklaştırılması için operasyona ara verildi. Erkek ve kız Çocuğunun güvenli bölgeye alınmasının ardından operasyona devam edilmesi dikkatlerden kaçmadı.

[imagebrowser id=5]

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’nden Operasyona ilişkin yapılan açıklamada şöyle denildi:

29.11.2012 günü ilimiz merkezinde gerçekleştirilen operasyonda 12 kilo 295 gram eroin maddesi ele geçirilmiş, olayla ilgilileri olduğu tespit edilen 2 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Olayla ilgili “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak” suçundan hazırlanan tahkikat evrakı ile birlikte 2 şüpheli şahıs adli makamlara sevk edilmiştir.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü olarak amacımız; uyuşturucu madde kaçakçılığıyla mücadelenin yanı sıra, uyuşturucu kullanımı ve bağımlılığını önleme çalışmalarımız kararlılıkla devam etmektedir. Sadece polisiye tedbirlerle sürdürülemeyecek olan uyuşturucu kullanımı ve bağımlılığı ile mücadelenin başarıya ulaşılabilmesi için, vatandaşlarımızın destekleriyle başarıya ulaşacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir