Gaziantep Valisi Ata’nın Bayram Mesajı

Gaziantep Valisi Erdal Ata, Bayram Mesajı Yayımladı.

Gaziantep Valisi Erdal Ata, yayımladığı Bayram mesajında, Dostluk, Kardeşlik, birlik, beraberlik ve yardımlaşmaya değindi.

Vali Ata mesajında şu ifadelere yer verdi, “Milletçe büyük hassasiyet ve önem atfettiğimiz,

Birlik ve beraberliliğimizin pekiştiği, kardeşlik, dostluk, sevgi ve saygı duygularımızın zirve olduğu dini ve milli bayramlar, millet olma şuuruna ermenin temeli ve sosyal hayatımızın güzelliklerinden olan önemli günlerdir. Geçmişimizle geleceğimizi aynı potada eriten, gelenek ve göreneklerimizin nesilden nesile aktarılmasına köprü olan bu özel günlerin sevincini, coşkusunu, yardımlaşma ve dayanışma duygularını, hayatımızın her anına sindirmek için, yaşayarak ve yaşatarak, daha çok çaba göstermeliyiz. Hepimiz için büyük anlamlar ifade eden, birlik ve beraberliğimizi güçlendiren,

Dostluk, kardeşlik ve barış ortamı oluşturan bayramlar, taşıdıkları anlam ve öneme uygun olarak kutlanmalı, özelikle bu günlerde fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımız, huzur evinde barınan yaşlılarımız ve çocuk yuvası ile yetiştirme yurtlarında kalan yavrularımıza yalnız olmadıklarını hatırlatmalı, bu özel günlerde onları ziyaret ederek sevindirmeliyiz. Bayramlarımızın en güzel gelenek ve hasletlerimizi koruma, yaşama ve yaşatma vasıflarıyla, her yıl bizleri daha da bütünleştireceğine, birlik ve beraberliğimizi güçlendireceğine gönülden inanıyor, Kurban Bayramının; ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir