Gaziantep’te Bulgur Fabrikasında Çıkan Yangın Korkuttu

Gaziantep 2.Organizede Çıkan Yangın Korku Dolu Anlar Yaşattı

 

Dün Akşam Saatlerinde Gaziantep 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde meydana gelen yangın, korku dolu anların yaşanmasına neden oldu. Yangın uzun ve yoğun çalışma sonucunda 3,5 saate yakın bir sürede ancak kontrol altına alındı. Yangında büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

Görgü Tanıklarından Edinilen Bilgiye Göre Dün Saat 20.00 Sıralarında Gaziantep 2.Organize Sanayi Bölgesi’nde, Hasan Bekan’a ait As Bulgur Fabrikasının paketleme bölümünde henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Yangına; Organize Sanayi Bölgesi ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri yaklaşık 20 araçla müdahale etti. Emniyet güçleri tarafından fabrika çevresinde güvenlik önlemi alınırken, ambulanslar da hazır bekletildi.

İş makinelerinin de müdahale ettiği yangının civardaki diğer fabrikalara sıçramaması için tedbirler alındı. Yaklaşık 3,5 saatten sonra kontrol altına alınan yangının soğutma çalışmaları sürüyor. Ölen yâda yaralanın olmadığı yangında fabrikada büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

Yangının çıkış nedenini belirleme çalışmalarına da başlanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir