Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kentsel Dönüşüm İçin Toplu Başlangıç Yaptı.

 

İlimiz Gaziantep’in de İçinde Bulunduğu Kentsel Dönüşüm Projesi Hayata Geçirildi.Canlı Yayında ve Değişik İllerdeki Bağlantılarla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan  Birebir Valiler ve Belediye Başkanların’dan  Bilgi Alıp Hayırlı Olsun Temennisinde Bulundu.

Şahinbey Belediyesi’nin de içinde bulunduğu 35 ilde aynı anda ilk etapta 6.500 konut ve işyerini kapsayan kentsel dönüşüm çalışmasına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın start vermesiyle başlandı.
İstanbul Esenlerde düzenlenen ve çeşitli illerden canlı bağlantı ile yıkımların startını veren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep’te Şahinbey Belediyesi tarafından başlatılan kentsel dönüşüm alanına canlı yayınla bağlanarak, yıkımların başlaması startını verdi.
Nuripazarbaşı bölgesinde bulunan yıkım alanında düzenlenen törene Gaziantep Valisi Erdal Ata, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Nejat Koçer, Mehmet Sarı, Mehmet Erdoğan, Derya Bakbak, Halil Mazıcıoğlu, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer, Gaziantep Emniyet Müdürü Ömer Aydın, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İl Özel İdare Genel Sekreteri Cafer Yılmaz, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Filiz Üzücü, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Osman Toprak, İl gençlik Kolları Başkanı Bekir Aslan, İlçe Kadın Kolları Başkanı Latife Havuçcuoğlu, Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Şahinbey Belediyesi tarafından yapılan kentsel dönüşüm çalışması hakkında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a bilgiler veren Gaziantep Valisi Erdal Ata, “Şahinbey Belediyemiz kentsel dönüşüm çalışması kapsamında 2596 konutun yıkımını gerçekleştirerek, Türkiye’deki en büyük kentsel dönüş çalışmalarından birini burada uygulamaktadır. Şu ana kadar 70 milyon civarında kamulaştırmaya ödeme yapmıştır. Bu bölgede 1123 konut yıkıldı. Böyle bir projeyi Türkiye genelinde başlattığınız için başta zataliniz olmak üzere, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Erdoğan Bayraktar’a ve Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyorum. Bu sayede vatandaşlarımız daha çağdaş ve modern kentlerde yaşama imkanı bulacaktır. Şahinbey’de uygulanmakta olan kentsel dönüşüm çalışmasının ilimizdeki tüm vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”dedi.
Türkiye için dönüm noktası olacak kentsel dönüşümde ilk yıkımlar; Adana, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bolu, Bursa, Çanakkale, Denizli, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Hakkari, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Malatya, Nevşehir, Samsun, Sinop, Tekirdağ, Tunceli ve Van’da yapılacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir