Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu Ankara Ticaret Odası’nda düzenlenen etkinlikle anıldı. Araştırmacı yazar Hakkı Öznur’un hazırladığı Muhsin Yazıcıoğlu Külliyatı’nın tanıtıldığı programda duygulu anlar yaşandı. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu “Muhsin Başkan için devleti yönetenler hiçbir şey yapmadı. Aksine bu cinayetten dolayı içeri alınanlar teker teker salıveriliyor. Arkamızda Uludere’dekiler gibi dış güçler olsaydı bu olayın üzerine giderlerdi” sözleriyle dile getirdi.

Gecenin en duygulu konuşmasını programa katılan, HAS Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş yaptı. Kurtulmuş, Muhsin Yazıcıoğlu’nun eşi Gülafer Yazıcıoğlu’nun çok dirayetli olduğunu ifade etti ve o karanlık olayların, ne olduğu belli olmayan olayların yaşandığı günlerde dimdik durduğunu belirtti. Kurtulmuş, ” Bütün Türkiye, Gülafer hanıma gıpta ile bakmalıdır. Öyle bir de kızı var ki, Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefaat ettiği günlerde ziyaret etmiştik. Kızımız öyle bir günde ‘Allah’ın takdiri ve boynumuz kıldan ince, diyerek öyle metanetli bir duruş sergiledi ki” şeklinde konuştu.

Muhsin Yazıcıoğlu’na Allah’tan rahmet dileyerek konuşmasını sonlandıran Kurtulmuş, gözyaşlarını tutamadı.

Duygulu bir konuşma yapan Has Parti Genel Başkanı, salondakiler tarafından dakikalarca alkışlandı. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ise Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’ndan devraldıkları bayrağı asla yere indirmeyeceklerini söyledi.

Gecede Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve Kamu-Sen genel sekreteri Fahrettin Yokuş da birer konuşma yaptı.

Gecenin son konuşmacısı Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’tı. Muhsin Yazıcıoğlu olayını aydınlatmak için ellerinden geleni yaptıklarını ve yapacaklarını belirten Bülent Arınç bu olayı aydınlatmak bizim namus borcumuzdur” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir