Hatay’ın Dörtyol İlçesinde Emniyette Yaşanan Olaya İlk Tepki, Ak Partiden Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’ten Geldi.

Polislerin Böyle Bir Muameleye Maruz Kalmalarını Tasvip Etmiyoruz. Hatay Valiliği’nin Konu İle İlgili Soruşturma Açmasının Yerinde Olacağını Kaydeden Hüseyin Çelik’in Şu Açıklamayı Yaptı.

İşte Çelik’in Polis Olayı İle İlgili Açıklaması: ’29 Haziran 2012 Tarihinde Hatay’ın Dörtyol İlçesinde, Hatay Milletvekillerimizden Hacı Bayram Türkoğlu’nun Oğlu İstemi Kağan Türkoğlu’nun da Adının Karıştığı Bir Olay Meydana Gelmiş Ve Olay Savcılığa İntikal Etmiştir.

Savcılık, Davalı Olan Bazı Polis Memurlarının, Müşteki İstemi Kağan Türkoğlu Ve Ömer Uzun Tarafından Teşhis Edilmesini Talep Etmiştir. Kimin Haklı Kimin Haksız Olduğuna Elbette Ki Bağımsız Yargı Karar Verecektir. Ancak Teşhis Amaçlı Olsa Da Bazı Emniyet Mensuplarının Basına Yansıyan Görüntülerde Olduğu Gibi Bir Muameleye Maruz Kalmasını Parti Olarak Asla Tasvip Etmediğimizi, Hatay Valiliği’nin Konu İle İlgili Soruşturma Açmasını Yerinde Bulduğumuzu Kamuoyuna Saygıyla Arz Ederiz.’

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir