Okul Birincisi 156 Öğrenciye Dizüstü

Şahinbey Belediyesi İlköğretim, Ortaöğretim Okul Birincileri ve Türkiye Geneli SBS ve LYS’de İlk 500’e Giren Şahinbey’li 156 Öğrenciye Dizüstü Bilgisayar Hediye Etti.

BAŞARILI ÖĞRENCİLERE  BİLGİSAYAR DAĞITIM TÖRENİ

Şahinbey Kültür Merkezinde Gerçekleşen Hediye Töreninde Protokol Üyeleri Dereceye Giren 156 Öğrenciye Tek Tek Diz Üstü Bilgisayarını Verdi. Bilgisayarlarına Kavuşan Öğrencilerin Mutluluğu Yüzlerine Yansıdı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının Okunmasıyla Başlayan Programa Çok Sayıda Davetli Katıldı.

Gaziantep Valisi Erdal Ata, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Nejat Koçer, Mehmet Sarı, Mehmet Erdoğan, Derya Bakbak, Halil Mazıcıoğlu, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey İlçe Emniyet Müdürü Behçet Şüküroğlu, Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulhalim Ünverdi, Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Daire Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve Aileleri Katıldı.

Törenin Açılış Konuşmasını Yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Eğitimin Önemine Değinerek, “Eğitim Konusu Her Şeyden Önemli ve Doğduğumuz Günden İtibaren Başlıyor, Ölünceye Kadar Eğitim Devam Ediyor. Okumaya Teşvik Eden Dinimiz Var. Şahinbey Belediyesi Olarak Bizde Elimizden Geldiği Kadar Okullarımızın Fiziki Alt Yapısı Hem De Eğitim Başarısı Anlamında Çok Ciddi Çalışmalar Yapmaktayız. 3 Yılda 26 Adet Okul Ve Kreş Alanı Olarak 133.385 Metrekare Alan Tahsis Edildi. 23 Adet Okul Plan Tadilatı Yaptık. Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Çalışmalarımızda Öncelikli Olarak Okul İhtiyaçlarımızı Gideriyoruz. Bu Kapsamda Yeşilvadi Projemizde 289.535 M2 Eğitim Alanı Ayrılmıştır. Adil Teymur İmam Hatip Ortaokulu Bitti ve Eğitimine Başladı. İlköğretim Okulumuzun Temelini Gelecek Pazartesi Günü Atıyoruz. Okul Bahçelerimize 29.600 Metrekare Kilittaşı Döşendi. Okul Bahçelerimize 24.305 m2Asfalt Döşendi. 22 Adet Okul Bahçemize Futbol Halı Sahası Yaptık. Parklarımıza Yaptığımız Sahalar: 42 Adet Futbol, 23 Adet Basketbol ve Voleybol Sahası Yaptık. 2009- 2010- 2011 Yıllarında Türkiye Genelinde İlk 500’e Giren Toplam 269 SBS Ve LYS Öğrencisine Dizüstü Bilgisayar Dağıttık. 3 Adet Gençlik Merkezimizde 11 Sosyal Tesisimizde, Ücretsiz SBS Eğitimi Veriyoruz. Bu Yıl SBS’de 2672 Öğrenci Eğitim Aldı. 3 Yıl İçerisinde 8.226 Öğrenci Eğitim Aldı. 3 Adet Gençlik Merkezimizde 3 Sosyal Tesisimizde, Ücretsiz LYS Eğitimi Veriyoruz. Bu Yıl LYS’de 2.399 Öğrenci Eğitim Aldı. 3 Yıl Toplamında 3.755 Öğrenci Eğitim Aldı. Şu Ana Kadar SBS ve LYS’de Eğitim Alan Öğrenci 14.381 Öğrenci Eğitim Aldı. Şu Anda 3.894 Meslek Edindirme Kursiyerimiz Var, 3 Yılda 25.732 Kursiyer Eğitim Aldı. Temizlik Kampanyası Düzenledik. İlçemizdeki 134 Okulu Ziyaret Ettik.” Dedi.

Milletvekili Bakbak, “Başkan Tahmazoğlu’nu Gönülden Kutluyorum”

AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, başarının ödüllendirilmesi gerektiğini hatırlatarak, “Başarılı öğrencilerin ödüllendirilmesinden dolayı Şahinbey Belediye başkanımız ve onun ekibine teşekkür ederim. Ödüllendirmenin yanında bizim şehrimizde yapmış olduğu okullarından dolayı da eğitime katkı sunanlara teşekkür ediyorum.  Çünkü bu okulların eğitim yılına yetişmesi ilimiz için çok büyük bir önem arz ediyor” diye konuştu.

Vali Ata, “Başkanımız Eğitimci Gibi Çalışıyor”

Gaziantep Valisi Erdal Ata İse Başarının Belediyeler Tarafından Ödüllendirilmesinin Büyük Önem Taşıdığını Belirterek,. “Geçmişte Görev Yapan Belediye Başkanları Şu Anki Görev Yapan Belediye Başkanları Gibi Davranıyor Olsaydı Eğitim İle İlgili Sorunlarımız Bu Derece Büyük Olmazdı. Başkanımız Eğitim Noktasında Yaptıkları Çalışmalarla Aynı Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Yaptığı Çalışmaları Yapıyor. Eğitim Noktasında Yaptığı Bu Özverili Çalışmalarından Dolayı Kendisini Kutluyorum.”Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir