Özal’ın Naaşı İle İlgili Bakandan Şok Açıklama

Adalet Bakanı Sadullah Ergin Ölümüyle ilgili iddialara cevap bulmak için ölümünün 19. yılında mezarı yeniden açılan 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın naaşının bozulmadığını açıkladı.

 

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Bugün TV’de Temsilciler Meclisi programında Özal’ın cenazesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Sadullah Ergin, Özal’ın ölüm yılında çok önemli olayların yaşandığına suikastlerin olduğuna dikkat çekerek, Özal ailesinin iddialarının olduğunu belirterek “ Bugüne kadar böyle bir olay için otopsi yapılmamış olması akıl tutulması gibi bir şey. 6 ay sonra olay zaman aşımına uğruyor. Devlet Denetleme Kurulu’nun raporu ve savcılığın talebi üzerine Fethi Kabir yapılmış kabir açılmıştır. Mezarda ne bulacaksınız diyorlardı. Ancak şunu belirteyim ki adli tıpçılar çok önemli veriler elde etti.” dedi.

“Adli Tıpçılar acaba saç teli veya kemik örneklerinden DNA neticesi elde edebilir miyiz diye düşünürken düşüncelerin çok ötesinde materyallere ulaştılar.” diyen bakan Ergin “Herhangi bir zehirlenme veya doğal olmayacak ölümle ilgili iddialara şu an mezardan çıkan materyal cevap verecek şekilde. Kabirden Adli Tıp uzmanlarını da şaşırtacak şekilde veriler elde edildi.” dedi.

Ergin ” 19-20 yıl sonra bir kabri açtığınızda bulunacak materyaller ile Rahmetli Özal’ın mezarından çıkan materyaller çok farklı. Özal’ın naaşının büyük bir kısmı hiç bozulmamış.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir