Profesör’den Öğrencilere Oy Telkini

Profesör Öğrencilerinden Ekmel İçin Oy İstedi!

 

Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Seniye Ümit Oktay Fırat’ın Öğrencilerine Cumhurbaşkanlığı Sürecinde Çatı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Desteklenmesi Gerektiğine Yönelik Telkin Mailleri Ortaya Çıktı.

 

Öğrencilere Okul İle Bilim İle ilgilenmesi Gerekirken, Bölüm Başkanının, Çevresine ve Öğrencilerine Çatı Adaya Destek Çağrısı Yaptığı Ortaya Çıktı.

 

Skandal E-Mailde Şu İfadeler Yer Aldı:Ekmeleoy

 

E-POSTANIN TAM METNİ:
 

Değerli dostlarım, arkadaşlarım, meslektaşlarım ve sevgili öğrencilerim

Merhaba

Bugüne kadar buradan hiçbir siyasi paylaşım yapmadım….

Ancak ülkenin malum durumu , sizlerle bu mesajı paylaşma sorumluluğu yükledi bana…

Hepiniz aynı derecede tanımyorsunuz beni ve bana sonsuz güvenin diyemem.

Hepimizin tercihleri ve beklentileri farklı…Bu yaşamımızın her alanında farklılaşabilir…

Bu çok doğal bir durum ve aydın olmanın da gereği…

Sizlerle sadece, Ekmel Bey ve ailesi ile,akademik yaşamın başlarında başlayan dostluğun uzun yıllardır sürdüğü ve yakın aile dostu olduğumuz bilgisini paylaşmak istiyorum.

Sosyal medyada gerek anti- propoganda amaçlı, gerek CHP tabanında oluşan içsel kırgınlıklar sonucu türetilen senaryolara itibar etmemenizi, kendisini ve ailesini tanımaya çalışmanızı rica ediyorum.

Bizim için demokrat, dürüst, insancıl, güvenilir, hoşgörülü tutarlı bir dost; çalışkan, üretken ve çok çok birikimli bir akademisyen ve özellikle son on yıldır uluslararası diplomasi de çok başarılı olmuş bir beyefendidir. Laiktir, Atatürk Cumhuriyetinin ilkelerini korunması gerektiğine inanır. Eşi Füsun Hanım bir Cumhurbaşkanı eşi olarak, ülkemizi temsil edebilecek, ve farklı bakılmasını sağlayacak tüm özelliklere sahiptir.

Seçime katılmamak ve/veya Sayın İHSANOĞLU’na oy vermemek kimlerin işine yarar hepiniz biliyorsunuz.

Şimdi birlik beraberlik olma ve hedefe odaklanma zamanı.. Bizler gözü kapalı birşeylerin peşine kapılıp bütünleşemiyoruz(bu doğru bir şey diye savunmuyorum-) ve bu özelliğimiz ne yazık ki kaybettiriyor.. CHP’ye yıllardır  olduğu gibi…

Duygusallığı bırakıp, EKMEL Bey’i destekleme zamanı diyorum.

Hepinize sevgi ve saygılarımla…

Ümit
—–
Prof.Dr.Seniye Ümit OKTAY FIRAT

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.