Kamalak’tan Zorunlu Açıklama : İki Elimiz Yakanız’da Olacak!

 

Bazı İnternet Siteleri ve Basın Yayın Kurumlarında Çıkan Haberleri İşaret Ederek, Yalan ve İftira Dolu Haberler Yapıldığını, Bu Haberlerin Asılsız ve Tamamen Düzmece Olduğunu Dile Getirdi

 

İŞTE O  AÇIKLAMA

 

Bugün kendisini muhafazakar olarak tanımlayan bazı internet sitelerinde, gerçeklerle hiçbir alakası olmayan, yalan ve iftira dolu bir habere yer verilmiştir.

“İran’da Esed’e destek toplantısı” başlıklı haberde, Genel Başkanımızın şahsında, camiamız gayri ciddi ve gayri ahlaki ithamlarla suçlanmıştır.

Genel Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Kamalak; sadece son 2 ayda Afganistan’dan, Sudan’a, Fas’tan Tunus’a onlarca İslam ülkesini dolaşmış, Halid Meşal’den Gannuşi’ye, Ahmed-i Necad’tan, merhum Rabbani’ye kadar yine onlarca Müslüman liderle bir araya gelmiştir. Bütün bu görüşmelerde, islam dünyasında barış ve huzurun hakim olması için Milli Görüş’ün tecrübe ve düşüncelerini paylaşmıştır.

Genel Başkanımızın İran’daki konuşmasını vermeyenlerin, İran temasları ile ilgili tek bir satır haber girmeyenlerin, Genel Başkanımızın resmini kullanarak böylesine adi bir habere yer vermesi camiamızı derinden üzmüş ve yaralamıştır.

İktidar yalakası olmak, başkasına iftira atmayı gerektirmez.

Çünkü; yalakalığın, dalkavukluğun, şakşakçılığında bir ölçüsü olmalıdır.

İktidara yakın olacağız diye bilerek ve isteyerek muhalefete iftira atmak adiliktir, şerefsizliktir.

Egemen güçlere dalkavukluk yapacağız diye gerçekleri saptırmak, ne İslama, ne de insanlığa yakışır.

Hele bunu, Müslümanların fedakarlıklarıyla kurulmuş, kendisini muhafazakar olarak tanımlayanların yapıyor olması sadece inandığımız değerler adına değil, insanlığımız adına da utanç vericidir.

Eğer birazcık vicdanınız, birazcık insafınız ve birazcık Allah korkunuz kaldıysa, bu iftira dolu haberin altına, Genel Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Kamalak’ın, bugün Milli Gazete’de ve Parti resmi sitemizde yer alan haberi de koyarsınız.

Aksi takdirde Hesap Günü’nde iki elimiz yakanızda olacaktır.
Saadet Partisi Genel Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir