Şahinbey Belediyesi 14 Bin 573 Öğrenciye Ücretsiz Eğitim Veriyor

0

Şahinbey Belediyesi 14 Bin 573 Öğrenciye Ücretsiz Eğitim Veriyor

 

Şahinbey belediyesi ŞAHMEK bünyesinde hizmet veren Gençlik Merkezi ve Sosyal tesislerin eğitim yuvası haline geldiğini ifade eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, dershaneye gitme imkanı olmayan öğrencilere fırsat eşitliği sağlamak adına 15 sosyal tesis de toplam 14 bin 573 öğrenciye ücretsiz LYS, YGS ve SBS eğitimleri verildiğini söyledi.

Öğrenciler Başkan Tahmazoğlu’na teşekkür etti.
Mehmet Akif Ersoy Sosyal Tesisinde LYS, YGS ve SBS eğitimi alan öğrencileri sınıflarında ziyaret eden Başkan Tahmazoğlu, öğrencilerle tek tek sohbet etti. Başkan Tahmazoğlu’nu sınıflarında gören ve çok sevinen öğrenciler, kendilerine sunulan imkanlardan dolayı teşekkür ederek, ” dershaneye gitme imkanımız yoktu. Şahinbey Belediyesinin ücretsiz LYS, YGS ve SBS eğitimi olduğunu duyduk. Kayıtlarımızı yaptırdık. Şimdi özel dershane kalitesinde eğitimler alıyoruz. Daha önceleri notlarımız kötüyken, şimdi teşekkür alıyoruz. Bizlere bu imkanı sunan Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahamzoğlu’na teşekkür ediyoruz.”dediler.
Başkan Tahmazoğlu, “Eğitimde fırsat eşitliği sağlıyoruz”
50 sosyal tesiste 27 branşta 27.970 kursiyere çeşitli kurslarda eğitim verildiğini ifade eden Başkan Tahmazoğlu, “bu kursiyerlerimizin yarıdan fazlası ücretsiz LYS, YGS ve SBS eğitim kurslarıdır. Dershaneye gidemeyen öğrencilerimize fırsat eşitliği sağlamak adına 9715 öğrencimize LYS, YGS kursu ve 4858 öğrencimize de SBS kursu olmak üzere toplamda 14 bin 573 öğrencimize eğitim verilmektedir. Mehmet Akif Ersoy sosyal tesisimizi ziyaret ettik.  Öğrencilerimizle sohbet ettik. Son derece memnunlar en azından derslerine katkı sağlıyorlar. Bunun dışında Üniversiteye hazırlık kurslarımız var bunların tamamı ücretsiz olarak verilmektedir. Özellikle dershaneye gitme imkanı olmayan öğrencilerimize biz burada fırsat eşitliği sunmuş oluyoruz.  Ders notlarına testlerine kadar yine Şahinbey Belediyemiz tarafından karşılıyoruz. Öğretmenlerimiz de onların derslerine yardımcı oluyorlar, böylelikle hem Gaziantep’in eğitim seviyesinin artırılmasına hem de imkanı olmayan vatandaşlarımızın çocuklarının okumasına yardımcı oluyoruz. Bu anlamda buraya gelen öğrencilerimize de teşekkür ediyorum, böylelikle Gaziantep’imizin Türkiye’mizin hem eğitim seviyesini artırmış oluyoruz hem de gençlerimizin önünü açmış oluyoruz. Ben buraya katılan tüm kursiyerlerimize ve ders veren tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir