Şahinbey Belediyesi Evlilik Okulu Eğitim Seminerleri Devam Ediyor

 

Şahinbey Belediyesi tarafından yürütülen ve şuana kadar 2788 kişinin katılarak sertifika aldığı evlilik okulu projesi kapsamında Şehitler sosyal tesisinde eğitim alan kursiyerlere Aile Planlaması, Hijyen, Anne sütünün önemi ve Aile içi sağlık konularında eğitim semineri verildi.

Şehitler Sosyal Tesisinde düzenlenen ve 80 kursiyerin katıldığı evlilik okulu eğitim seminerleri dört hafta sürecek. Şahinbey Belediyesi öncülüğünde Gaziantep Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Müftülüğünün desteği ile verilen eğitimlerde kursiyerlere evliliğin sağlam temeller üzerine oturtulması noktasında açıklayıcı bilgiler verildi.

Proje kapsamında kursiyerlere yönelik aile planlaması, anne sütünün önemi gebelik bakımı, çocuk bakımı, üreme sağlığı ve aile içi sağlık konularında eğitimler verdiklerini kaydeden İl Halk Sağlığı hemşiresi Aliye Yıldız ve Kadriye Özdemir, “evlilik okulu projesi kapsamında daha bilinçli anne ve nesil yetiştirmek için halkımızla iç içe onların sorularını cevaplıyoruz.”dediler.

Eğitim seminerlerine severek katıldıklarını ifade eden kursiyerler ise, Şahinbey Belediyemiz tarafından hizmete sunulan sosyal tesisimizde hem bir meslek sahibi oluyoruz. Hem de evlilik okulu projesi kapsamında düzenlenen eğitim seminerleri ile daha bilinçli hale geliyoruz. Bilmediklerimizi öğreniyoruz. Bizlere bu imkanı sunan Şahinbey Belediyesine çok teşekkür ediyoruz.”dediler.

Şahinbey Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir