Şahinbey SYDV’den İstihdam Projeleri

Şahinbey Kaymakamlığı ve  SYDV İstihdam Projesi İçin Elele

Gaziantep Şahinbey Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) hayata geçirdiği projeler ile kadın vatandaşlarımızın iş sahibi olabilmelerine katkıda bulunuyor.

Bu kapsamda Şahinbey SYDV, Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülen proje destekleri kapsamında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fon Kurulunca onaylanan “Kuaför Olmak İstiyorum” projesi ile 14 kadın kursiyerin kuaförlük eğitimlerini gerçekleştiriyor.

Kadınların meslek sahibi olmaları ve aile bütçelerine katkıda bulunmaları amacıyla Şahinbey SYDV tarafından hayata geçirilen proje ile Vakıftan yardım alan 14 vatandaşımızın eğitimleri devam ederken, eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerler staja başlayarak mesleğe ilk adımlarını atacaklar.

Projeye ilişkin açıklama yapan Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan ise kalifiye elemanların yetiştirilmesi ve kadınların istihdam piyasasına kazandırılması için birçok proje hazırladıklarını belirterek daha fazla istihdam garantili projenin üretilmesi için çalıştıklarını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir