Şahinbey’e Modern Sanayi Sitesi Yapılacak

0

ŞAHİNBEY’E MODERN OTO TAMİR SİTESİ YAPILACAK

 

Yıllardır Dağınık Halde Çalışan Oto Tamircisi Esnafının Derdine Merhem Olacak Olan Sanayi Sitesinin Nihayet Yapımına Başlanacak. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Yaptığı İnceleme Sonucunda Bu Sevindirici Haberi Kamuoyuna Açıkladı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yeni yapılacak olan Şahinbey Sanayi sitesi alanında incelemeler bulunarak, bu proje ile 40 yılı aşkın süredir kangren olmuş bir meseleyi eski garajlar başta olmak üzere Güneş, Perilikaya ve Ocaklar Mahallesinde uygun olmayan şartlarda çalışmalarını sürdüren oto tamircilerini buraya taşıyarak çözüme kavuşturmuş olacağız.”dedi.
Şehir merkezindeki oto tamircilerini bir araya toplamak ve modern çalışma alanı oluşturmak için İhalesi yapılan ve yeni yapımına başlanacak olan Şahinbey sanayi sitesi alanında incelemelerde bulunan ve firma yetkililerinden bilgi alan Başkan Tahmazoğlu, “40 yılı aşkın bir süredir kangren olmuş bir meseleye Şahinbey belediyesi olarak el atmış durumdayız. Eski garajlar başta olmak üzere Güneş, Perilikaya ve Ocaklar Mahallelerimizde bulunan birçok oto tamircisi esnafımız maalesef uygun olmayan şartlarda çalışmalarını sürdürmektedir. Küçücük dükkânlar da üstü konut altı dükkân bu durumdan hem kendileri hem de üstte oturan vatandaşlarımız rahatsız olmaktadır. Bunu ortadan kaldırmak adına Şahinbey sanayi sitesinin çalışmalarına başladık. İhaleyi alan ilgili firmamız kazı çalışmalarına başladı. 15 gün içerisinde sanayi sitemizin temelini atıp 400 gün içerisinde de bitirerek 2013 yılı bitmeden sanayi sitemizi tamamlayıp sanayicilerimize, oto tamircileri başta olmak üzere ihtiyaç sahibi esnafımıza bu iş yerlerini vereceğiz. Şahinbey sanayi sitemizin satışına yılbaşından sonra başlayacağız. Bazı çalışmaların ortaya çıkmasını istiyorum. 2 adet örnek yer yapacağız, buradaki dükkânların en küçüğü 120 bir üstü 240 ve bir üstü 360 metrekareden oluşmaktadır. Bu işyerlerimizden birer tane örnek yapıp bittiğinde ne şekilde olduğunu göreceğiz. Esnafımızdan talep toplayarak, fiyatlarını da açıklamak suretiyle yılbaşından itibaren Şahinbey sanayi sitemizin esnafımıza satışını başlayacağız. Sanayi sitemizdeki işyerlerini özellikle oto tamircileri olmak üzere satacağız.”dedi.
Bu işyerlerini yıllardır oto tamirciliği yapan esnafımıza vereceğiz
Yeni yapımına başlanan Şahinbey sanayi sitesinden isteyenin işyeri alamayacağına dikkat çeken Başkan Tahmazoğlu, yeni sanayi sitemizde öncelikle Şahinbey’de işyeri olan yıllardan beri bu işi yapan maliye kaydı olan esnafımız yani oto tamircilerimizi buraya alacağız. Buraya bir marangoz veya farklı bir meslek dalı esnafı girmeyecek. Oto tamirci esnafımıza yapacağımız 945 adet işyeri fazla geldiği takdirde o zaman benzer konuda olan esnafımızı almayı düşünüyoruz. Bunlarda benzeri mesleklerden olabilir, yalnız biz bunun kararını daha vermedik. Biz burayı oto tamircileri için yaptığımızdan dolayı onlar kullanacak, şayet fazla iş yeri olursa yine benzer işlerde kullanılacak.”dedi.

[imagebrowser id=4]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir