Kardeş Mısır Halkına Selam

Sosyal Tesislere R4bia ve Adeviyye İsmi

 

Kardeş Mısır Halkının Yanında Olduğunu ve Onların Acılarını Paylaşan Tüm Türkiye Gibi, Şehitkâmil Belediyesi de, ilçe merkezine yaptırdığı iki sosyal tesise Mısır’daki Rabia’tül Adaviyye Meydanının ismini vererek Mısır halkının yanında olduğunu gösterdi. Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Şuanda yapımı tamamlanan iki sosyal tesisimizde Rabia ve Adaviyye ismini yaşatacağız” dedi.

 

RABİA VE ADEVİYYE İSMİ SOSYAL TESİSLERDE ANILACAK

 

Şehitkâmil Belediyesi tarafından Batıkent Mahallesinde yapımı tamamlanan ve Seyrantepe Mahallesinde faaliyete geçecek olan sosyal tesislere Rabia ve Adaviyye ismi verildi.

 

RABİA VE ADAVİYYE İSMİ ŞEHİTKÂMİL İLÇEMİZDE YAŞATILACAK

 

Mısır’daki askeri darbeyi kınadıklarını belirten Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Mısır’da yapılan seçim sonucu göreve gelen Muhammed Mursi’nin askeri darbe ile görevde alınması neticesiyle Mısır halkının halklı direnişi ile karşı karşıya kalındı. Aylardır devam eden Rabia’tül Adaviyye Meydanındaki Mısırlı kardeşlerimizin direnişi aslında demokrasinin bir gereğiydi. Demokratik bir şekilde seçilmiş bir Başkanın mutlak suretle demokratik bir süreçle görevden alınması söz konusu iken, maalesef bir darbe ile görevinden alındı ve şuanda gözetim altında. Bizde tüm dünyada olduğu gibi Mısırlı kardeşlerimizin bu haklı taleplerine destek vermek adına onların yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Bizim sınırlarımız yok bizi ilgilendirmez gibi bir yapımız olamaz, biz dünyanın her köşesinde mazlum olan vatandaşlarımızın yanındayız. Mısır’da da aynı şekilde duruşumuzu devam ettiriyoruz. Bu kardeşlerimizin anısına Gaziantep Şehitkâmil ilçemizde yapmış olduğumuz iki sosyal tesisimize ayrı ayrı Rabia ve Adaviyye ismini vererek, en azından tarihte buna bir iz bırakmak adına uygulama yapmaya karar verdik. Şuanda yapımı tamamlanan iki sosyal tesisimizde Rabia ve Adaviyye ismini yaşatacağız. İnşallah ta en kısa sürede Mısırdaki kardeşlerimiz demokratik bir ortam içerisinde, huzur içerisinde yaşayacaklar. Türkiye Cumhuriyeti olarak elimizden gelen gayret zaten hükümetimiz tarafından yapılmakta. Bizde yerel yöneticiler olarak en azından onlara bu şekilde katkı göstermeye çalıştık. Ben emeği geçen tüm arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir