Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Şahinbey Belediyesi Tarafından 86 Bin Metrekare Alan Üzerine Kurulan Akkent Spor Köyü İçinde Bulunan Kapalı Spor Salonunun Temelini Attı.

Akkent spor köyü kapalı spor salonu temel atma törenine Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Gaziantep Valisi Erdal Ata, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer, Gaziantep Emniyet Müdürü Ömer Aydın, İl Genel Meclis Başkanı Menderes Karaduman, Şahinbey İlçe Kaymakamı Uğur Turan, Şehitkâmil Kaymakamı Mehmet Aydın, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yahya Şahan, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Filiz Üzücü, İl gençlik Kolları Başkanı Bekir Aslan, İlçe Kadın Kolları Başkanı Latife Havuçcuoğlu, Meclis üyeleri ve Vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan ve Şahinbey Belediyesinin spor alanında yaptığı çalışmaların anlatıldığı kısa film gösterimi yapıldı.

MEHMET TAHMAZOĞLU KISACA ŞUNLARI İFADE ETTİ

Tanıtımın Ardından konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Şahinbey Belediyesi olarak sağlıktan spora, temel eğitimden mesleki eğitimlere kadar hemen her alanda vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz. Sosyal Tesislerimizle, Gençlik Merkezlerimizle, Spor Salonlarımızla sağlık ve spora dair ne varsa ulaştırmaya çalışıyoruz.

Belediye olarak spor alanında ne yapıyorsak halkımız için yapıyoruz. Tesisimiz halkımıza hayırlı uğurlu olsun.”dedi.

SPOR BAKANI KILIÇ BAŞKANA TEŞEKKÜR EDEREK  ŞUNLARI İFADE ETTİ
Şahinbey Belediyemiz, AK Parti dönemi yerel yönetim anlayışını birebir tatbik eden ve uygulayan bir belediyecilik anlayışını ortaya koymaktadır.
Spor alanında önemli çalışmalara imza atan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederek konuşmasına başlayan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, “Daha öncede Gaziantep’e geldiğimde Şahinbey Belediyesinin gençler ve hanımlar için yapmış olduğu çalışmaları görme imkânım olmuştu. Şahinbey Belediyemiz yapmakta olduğu bu eserlerle AK Parti dönemi yerel yönetim anlayışını birebir tatbik eden ve uygulayan bir belediyecilik anlayışını ortaya koymaktadır.

BU TESİSLERİN TOPLU AÇILIŞINI BAŞBAKANIMIZLA YAPACAĞIZ
2012 yılı yatırım programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığının da bu alanda bir atletizm pisti yapım işi olduğunu ifade eden Bakan Suat kılıç, “Bu tesisimizin yapımına en kısa sürede başlayacağız. Şahinbey Belediyemiz bu hizmetlerle Gaziantep’in spor alanındaki yükünü önemli ölçüde alan ve kaldıran bir yerel yönetim olacaktır. Belediye Başkanımızın bir ricası oldu nisan ayında bu yüzme havuzu ve salonu birlikte açarız dedi. Eğer nisan ayında bu salon bitmiş olursa, inşallah yerel seçimler öncesi bu tesislerin toplu açılışını Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte gerçekleştiririz. Türk milleti için milletimiz için hizmet üreten ve taş üstüne taş koyan millete hizmeti kendisine ilke edinen halkın rızasını kazanmayı hakkın rızasını kazanmaya eş değer gören herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.”dedi. Konuşmaların ardından hep birlikte Akkent spor köyü kapalı spor salonunun temeli atıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir