Gaziantep Büyükşehir Belediyesi GASKİ Genel Müdürlüğü Yine Bir İlk’e İmza Atıyor.”Su Sayaçları Kapılar Kapalıyken Bile Okunabilecek.”

GASKİ Genel Müdürü Fahreddin Uslusoy, yaptığı açıklamada, hedeflerinde evlere girmeden uzaktan sayaçları okuma projesinin bulunduğunu bunun üzerinde çalışmaların devam ettiğini söyledi. Sayaç okuyan personelin elindeki cihazdan evin su saatine bir sinyal gönderileceğini ve bu sinyali tekrar alabileceklerini ifade eden Uslusoy, bu durumda evde olmayan abonelerin sıkıntısını da ortadan kaldıracaklarını belirtti.
Teknolojiyi en iyi şekilde kullanmaya çalıştıklarını ve bunun için bin 500 hanelik bir bölgeyi pilot bölge seçtiklerini açıklayan Uslusoy, “Bu bölgede deneme çalışmalarımızı devam ediyor. Eğer bir aksilik olmazsa bu projeyi zaman içerisinde Gaziantep geneline uygulayacağız.” dedi.
MALİYET VE KAÇAKLA MÜCADELE
Yeni sistemde sayacın maliyetinin yüksek olmasıyla birlikte birçok avantajlarının da bulunduğunu dikkat çeken GASKİ Müdürü Uslusoy, sayacın kaçak su kullanılan mekânlarda otomatik olarak suyu kesme özelliğinin bulunduğunu belirtti. Kaçak su kullanımı ile ilgili çok mücadele verdiklerini ve bazı kişileri savcılığa vermek durumunda kaldıklarını işaret eden Uslusoy, bundan sonra da kayıp ve kaçak konusunda taviz vermeyeceklerini hatırlattı. Savcılık konusunda hapis cezalarının caydırıcı olduğunu vurgulayan Uslusoy, “Siz her ay düzenli olarak su faturalarınızı gidip ödüyorsunuz. Ama diğer taraftan başka vatandaş kaçak kullanıyor. Bu resmen hırsızlık anlamına geliyor. Buna biz izin vermeyeceğiz.” diye konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir