Şahinbey Belediyesi Tarafından 8 Bin Metrekare Alan Üzerine Yaptırılan Ve Üç Ay Gibi Kısa Sürede Tamamlanacak Olan 32 Derslikli Okulun Temeli Törenle Atıldı.

Şahinbey Belediyesi Tarafından Akkent Mahallesinde Yaptırılan 32 Derslikli Okulun Temel Atma Törenine Gaziantep Valisi Erdal Ata, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, İl Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Cafer Yılmaz, Şahinbey İlçe Emniyet Müdürü Behçet Şüküroğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fikret Atak, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulhalim Ünverdi Ve Çok Sayıda Davetli Katıldı.

Gaziantep Valiliği Tarafından Başlatılan Eğitim Seferberliğine Destek Olan Ve Akkent Mahallesi’nde 8 Bin Metre Kare Alan Üzerine 32 Derslikli Bir İlköğretim Okulu Yaptırmak İçin Valilik İle Protokol İmzalayan Şahinbey Belediyesi, Düzenlenen Programla Temel Atma Törenini Yaptı.

Saygı Duruşunda Bulunulması Ve İstiklal Marşı’nın Okunmasının Ardından Konuşma Yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Şahinbey İlçesi Olarak Nüfusumuz 754 Bin 685’dir. Türkiye’nin 69 İlinden Daha Büyük Ve 5. İlçeyiz. İlçemizde Yüzde 80, Çarpık Yapılaşma Var. Ciddi Bir Göç Alıyoruz Ve İlçemizde Eğitim Kompleksi Eksi Eksikleri Var. Şahinbey Belediyesi Olarak Diğer Alanlarda Olduğu Gibi Eğitim Alanında Da Ciddi Çalışmalar Başlattık. 3 Yılda 26 Adet Okul Ve Kreş Alanı Olarak 148 Bin 385 Metrekare Alan Tahsis Edildi. Yeşilvadi Projesi Kapsamında 289 Bin 535 Metrekare Eğitim Alanı Ayrılmıştır. 47 Bin 31 Metrekare Kilit Taşı Okul Bahçelerimize Döşendi. Okullarımıza Asfalt Kaplama Yaptık. 14 Adet Okul Bahçemize Halı Saha Yaptık. Yine Yaklaşık 20 Okulumuzda Halı Saha Yapmak İçin İhale Yaptık. Geçen Yıl Türkiye Genelinde İlk 500’e Giren SBS Ve LYS Öğrencilerine Dizüstü Bilgisayar Dağıttık. 2011 Yılında Okulunda Birinci Olmuş, 143 Öğrenciye Bilgisayar Verdik” Dedi.

3 Ayda Okulumuz Tamamlanacak…

Okulun Sözleşme Bedelinin 1 Milyon 919 Bin TL Olduğunu Söyleyen Başkan Tahmazoğlu,”Şahinbey Belediyesi Okulu 8 Bin Metrekare Alan Üzerine İnşa Ediliyor. Bodrum Ve Zemin Katın Haricinde 3 Normal Kata Sahip Olacak, Kapalı İnşaat Alanı 4 Bin 320 Metrekaredir. 32 Dersliğe, 3 Adet Laboratuara, Kantine, İdareci Odalarına, Çok Amaçlı Salona, Kütüphane Ve Öğretmenler Odasına Sahip Olacaktır. Okulumuzun Sözleşme Bedeli 1 Milyon 919 Bin TL’dir. 2012-2013 Eğitim Ve Öğretim Yılında Eğitime Açılması Planlanıyor. Başbakanımız Gaziantep Ziyaretleri Sırasında Okulumuzun 3 Aya Kadar Bitmesini İstemişti. Bizde Müteahhit İle Görüşerek Okulun 3 Ay Gibi Kısa Bir Sürede Bitmesi Sözünü Aldık” Diye Konuştu.

Vali Ata, Başkan Tahmazoğlu Bir Eğitimci Gibi Çalışıyor…

Başkan Tahmazoğlu’na Eğitime Verdiği Destekten Dolayı Teşekkür Eden Vali Ata İse, “Göreve Geldiğim Yaklaşık 8 Aydan Buyana Şahinbey Belediye Başkanımızın Ve Diğer Belediyelerin Çok Önemli Hizmetlere İmza Attıklarına Şahit Oldum. Bunların En Önemlisi De Eğitime Verdikleri Destektir. Eğitim İçin Yaptıkları Proje Ve Çalışmalardan Dolayı Kendilerine Çok Teşekkür Ediyorum. Başkan Mehmet Tahmazoğlu, Konuşmasını Bir Belediye Başkanıymış Gibi Değil De, Bir Eğitimciymiş Gibi Yaptı. Eğitim Alanındaki Eksiklikleri Çok İyi Tespit Ettiği Gibi Çok Önemli Katkılarda Da Bulunuyor. Şahinbey İlköğretim Okulu’nun Hayırlı Uğurlu Olmasını Temenni Ediyorum” Şeklinde Konuştu.

Konuşmaların Ardından Vali Ata Ve Başkan Tahmazoğlu Diğer Protokol Üyeleri İle Birlikte  Okulun Temelini Atarak Okulun Gaziantep Ve Şahinbey’e Hayırlı Olması Temennilerinde Bulundular.

………………………………………………………………….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir