Tahmazoğlundan Genç Nesillere Brifing

Özel Erdem Okullarının öğrencilere örnek olacak model insanların konuk edildiği Kariyer Günleri programına davet edilen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, hayatı, başarıları ve belediye başkanlığına uzanan anılarıyla ile ilgili öğrencilere brifing verdi.

Özel Erdem Okullarının toplantı salonunda düzenlenen ve Okul öğrencilerinin katıldığı programda Başkan Tahmazoğlu’nun hayatını anlatan slâyt gösterisi sunuldu.
Genç Erdem’lilerin klasik müzik dinletisi ve öğrencilerinin Beethoven ve Mozart ziyafeti ile başlayan programda konuşan Başkan Tahmazoğlu, Hayatı, öğrencilik yılları, başarıları ve belediye başkanlığına kadar uzanan yaşamıyla ilgili açıklamalar yaparak, “Gaziantep’te yaşamak bir ayrıcalıktır. Çünkü Gaziantep halkı çalışkan, üretken, gayretli ve yardımseverdir. Hayatta ne iş yaparsak yapalım hep daha iyisini yapmak için çalışmalıyız. Ülkemizin kıymetini bilmeli ve sahip çıkmalıyız.”dedi.
Gaziantep’teki sıkıntıların başında eğitim geldiğini kaydeden Başkan Tahmazoğlu, eğitimde üst seviyelere çıkmak için herkes üstüne düşen görevi yerine getirmelidir. Gaziantep olarak eğitimdeki başarıda çok gerilerdeyiz. Bunun üst seviyelere çıkması için herkesin gayret göstermesi gerekmektedir. İlçemizde hızlı bir göç alıyoruz. Nüfusumuz 757 binlere yükseldi. Belediye olarak eğitim, sağlık ve spor alanlarında elimizden geldiği kadar destek oluyoruz. Bu bağlamda üç yılda 160 adet yeni park yaparak halkımızın hizmetine sunduk. Sportif faaliyetlere büyük önem veriyoruz. Biz yediden 7’den 77’ye herkesin spor yapmasını istiyoruz. Çünkü spor sağlıklı yaşamın olmazsa olmazıdır. Bu yönde ilçemizin her bölgesinde spor alanları noktasında çalışmalar yapıyoruz.”dedi.
Öğrencilerin sorularını da cevaplayan Başkan Tahmazoğlu’na daha sonra Erdem Koleji Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Büyükkonuklu, tarafından günün anısına plaket takdim edilirken, Erdem Koleji Kurucu temsilcisi Osman Küçükdurmaz ve Erdem Koleji Genel Müdürü M. Metin Zirek tarafından buket takdimi yapıldı. Program sonunda Başkan Tahmazoğlu salondan öğrencilerin alkışlarıyla uğurlandı.

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ

……………………………………………………………………………………………………………..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir