Terör Alkışçıları Gölge Etmesin, Başka İhsan İstemeyiz!

0

Ali Karahasanoğlu – Yeni Akit

Terör alkışçıları gölge etmesin, başka ihsan istemeyiz!

 

Gazetelerde ilan.. Başlığı, “Barışa omuz vermeye çağırıyoruz!” Ünlemi, kendileri koymuşlar.. O başlığın sonunda ünlem olmasa idi, altındaki isimleri okuyunca, ben o ünlemi koyacaktım ama.. Kendileri de  o “ünlem”e ihtiyaç görmüşler.. Niye? Bugüne kadar izledikleri çizgi, “barışa destek verme” yönünde değildi de onun için! Teröristleri destekleyen.. Askere kurşun sıkanı, masum gibi gösteren. Polisin yoluna mayın döşeyenleri, “hak arayıcısı” gibi takdim eden..

Şehir merkezlerinde sivilleri hedef alan bombaları patlatanları, “Terörist değil, hak arayıcıları” gibi sunan.. Devletin, Güneydoğu’ya zulmettiğini söyleyen.. Kürtlerin sırf etnik kökenleri sebebi ile bugün dahi ezildiğini iddia eden.. Evet bu söylemde olan kim var ise, hepsi o ilanın altındaki listede.. Aralarına birkaç tane de, kimlerle birlikte olduğunun idrakine varmamış saf dindar almışlar. Teröristbaşını, “PKK’nın lideri” yapmışlar.. Sanırsınız ki, bir siyasi partinin genel başkanından bahsediyorlar..

Çaktırmadan, irinlerini kusuyorlar.. Terörden mağdur olmuş insanların, sinir uçlarını tahrik etmeye çalışıyorlar.. Kimsenin, “Ya beyefendi, siz hükümetin başlattığı sürece destek veriyor musunuz? Sizin desteğiniz çok önemli” falan dediği yok. Kimsenin bunların görüşlerini merak ettiği de yok. Destek verseler de, hükümet bu süreci götürecek.. Destek vermeseler de.. Faydaları yok ama..

Zararları olabilir. Böyle destek veriyor görüntüsü ile, halkı kışkırtırlarsa.. İşte o zaman seyrederiz, eski filmleri.. İlanda şöyle diyorlar: “Bizler, toplumumuzun demokratik bir yönde gelişmesi için çaba gösteren yurttaşlar olarak..” Yalancı ne olsun? Söyleyin, ne olsun? Siz değil misiniz, PKK’ya daha bir ay öncesinde, “Terör örgütü değildir” diyen. Sizin, “barışa omuz vermeye çalıştığı”nıza nasıl inanacağız? Bir taneniz, iki taneniz değil. Alın, o ilanın altındaki listede kimler var, bir bakın.. PKK için “Terörist örgüt değildir” diyen Cengiz Çandar orda!..

“İrlanda’da ne olmuştu, İspanya’da ne olmuştu.. Teröristler, bir gün siyasete girebilir”  söylemindeki  Ahmet İnsel listede.. Odatv’nin derin sanığı Ahmet Şık listede.. “2015 Ermenilerin yılı olacak” iddiasındaki Ali Bayramoğlu orda.. Kıymetli refikası Arzu Başaran orda… “PKK’lılar ölüyor ya.. Ölüyorlar.. Açlık grevinde 40. gün.  Artık ölümler kaçınılmaz.. 45. güne geldik. Bittik. PKK’lılar birer ikişer ölecekler. Duymuyor musunuz?” diye sızlayan Ezgi Başaran listede..

KCK sanığı, hatta bir süre KCK davasından tutuklu olan ve halen de yargılanan Büşra Ersanlı orda.. Daha bir hafta önce, sürecin tam ortasına dinamiti koyup patlatan, sonra da pişkince, “Biz gazetecilik yaptık” diyen Derya Sazak orda.. Televizyon ekranlarında, KCK’lıları savunmak için bin dereden su getiren, vıdı vıdı konuşup duran Koray Çalışkan orda… “PKK” deyince hemen hamiliğe soyunan.. “Ermeni” deyince, hemen şefkat kollarını açan..

“Müslüman” deyince, suratını ekşiten Maya Arakon orda.. “Sansürleniyoruz. Susturuluyoruz” diye bağıran.. Başbakan’a posta koyan kendi ağabeyinin gazetesinde ne hikmetse yazdırılmayan.. “Ben illa büyük gazetelerde yazacağım” diyerek, susturulduğu günlerde bile iki üç televizyon kanalında birden ekrana çıkan.. Ama son günlerde piyasadan kaybolan Mehmet Altan orda…. Akit’e pis ağzı ile “Yok mu susturacak” diye saldıran Mehveş Emin orda….

DPI toplantılarının unutulmaz hukukçusu, gazetecilere “lağım” ifadeleri ile saldıracak kadar seviyesiz Prof. Mithat Sancar orda….

Dindar insanları, en küçük fırsatta tahkir eden Müjde Ar orda.. “Hükümet Güneydoğu’ya yol yapıyor ki, Kürtleri daha iyi bombalasın” diyen, bir ay önce de “PKK terör örgütü değildir” diyerek kafasındaki zehiri deşifre eden  Nuray Mert orda…

Amerika’lardan Türkiye’yi karıştırmaya çalışan.. Sonra Türkiye’ye gelip, aynı işi yeni yetme bir gazetede sürdüren.. Sonra tekrar eski yuvasına dönen Yasemin Çongar orda.. Bunlardan, “barış”a ne fayda gelir, söyler misiniz?

Bunların, “kan akmasının durması”nı istediklerine, kim inanır, söyler misiniz? Bu sicili kabarık isimler, sadece sussalar bile.. Bence “barışa büyük katkı” sunarlar.. Sadece sussunlar.. Başka ihsan istemeyiz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir