Üstad’ın Talebesi Mustafa Birlik Hakka Yürüdü

0

Üstad Bediüzzaman Sait Nursi’nin Talebelerinden Mustafa Birlik Hoca(80), Hakka Yürüdü.

Konya’nın Beyşehir ilçesine bağlı Eğiller köyünde doğan Mustafa Birlik, Üstad Bediüzzaman ile 1954 yılında tanışarak talebeliğine başladı. O yıllardan itibaren dine imana hizmet eden ve hayırlı nesillerin yetiştirmesinde öncü olan Birlik, yaklaşık 6 sene önce 4 damarın tıkanmasından dolayı pay-pass ameliyatı geçirmişti. Bu ameliyatın ardından baş gösteren şeker hastalığı sebebiyle uzunca bir süredir tedavi görüyordu.

İzmir Hatay’daki evinde kalp yetmezliğinden dolayı vefat eden Birlik için 25 Ekim Salı günü, İlahiyat Fakültesi Camii’nde cenaze töreni düzenlenecek. Birlik’in cenazesinin Işıkkent’teki aile kabristanlığına defnedileceği öğrenildi.

Fethullah Gülen Hocaefendi Taziye Mesajı Yolladı

Dâussıla ile meşbu kalbim, hayatını İman ve Kur’an hizmetine adamış, gönül ve fazilet insanı, çok yakın dostum Hacı Mustafa Birlik Ağabey’in Hakk’a yürüdüğünü öğrenmiş olmaktan doğan gurbet içinde gurbet hisleriyle çarpıyor…

Hacı Ağabey, tanıdığım günden beri hizmet aşkı, şevki ve vefasıyla gönüllerde müstesna bir yere sahip oldu. İlerlemiş yaşına rağmen yılmadan, yorulmadan hayırlar peşinde koşarak İman ve Kur’an hizmetlerine öncülük etti. Şimdi ise muvakkat ve âlâmla dolu bu fani dünyadan ebedi dostlukların yurdu mahz-ı lezzet ukba âlemine yürüdü.

Diyâr-ı gurbette olmam hasebiyle, cenaze namazında bulunamadığım için ayrıca kederlendim.

Bu mahzun duygularla merhum Hacı Mustafa Birlik Ağabeye Mevlâ-yı Müteal’den sonsuz rahmet ve mağfiret diliyor, başta kayınbiraderleri Mehmet Uslu Bey, mahdumu Abdullah Birlik, Damatları Prof. Dr. Mehmet Çiftlikli ve İbrahim Yaşar İbrahimoğlu beylere, diğer aile ve yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ediyorum.

M. Fethullah Gülen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir