Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda çalışan veteriner hekim Alper Bilgi, CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt tarafından görevi başında iken darp edildi. Tek suçu, CHP Milletvekili Öğüt’ün de mensubu bulunduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce çıkartılan kanunları uygulamak olan veteriner hekim Bilgi uğradığı saldırı sonucu hastaneye kaldırıldı.Hastane Veteriner Hekime  üç gün “İş Göremez” raporu Verildi.

Konuyla ilgili İstanbul Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması yapan MEMUR-SEN Genel Sekreteri ve TOÇ BİR-SEN (Tarım Orman ve Çevre Çalışanları Birliği Sendikası) Genel Başkanı Günay Kaya “Milletin iradesi ile, millete hizmet etmek için milletvekilliği gibi asil ve kutsal bir göreve gelen, her fırsatta şiddete karşı olduklarını belirten ama görevi başında sadece işini yapan bir devlet memuruna şiddet uygulayan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt’ü ve zihniyetini şiddetle kınıyoruz” diyerek sözlerine başladı.

Kaya sözlerini şöyle sürdürdü: “Fedakar ve cefakar veteriner hekimlerimiz sofralarımızda yer alan gıdaların güvenliğini – sağlığını korumak ve sağlamakla görevlidir. Ömer Faruk Kalkancı’ya ait 21 baş canlı büyük hayvan, yaklaşan Kurban Bayramı nedeni ile yurda kaçak yollardan ve sağlık kontrolü yapılmadan sokulmak istenmiş, Çatalca İlçe Tarım Müdürlüğü ise yasal olmayan bu hayvan ithalatını yönetmelik gereği durdurmuştur. Bir yakınına ait olan ve izin belgesi bulunmayan hayvanları kesimlerinin yapılacağı Hadımköy Mezbahası’na gelerek veteriner hekimimiz Alper Bilgi’den görevini kötüye kullanmasını emrederek geri vermesini isteyen Milletvekili Ensar Öğüt, istediği olmayınca da bir sokak kabadayısı edası ile görevi başındaki memura yumruklarla saldırmıştır. Ne olduğunu anlayamayan Bilge mesai arkadaşları tarafından Arnavutköy Hastanesi’ne kaldırılmıştır.

18/10/2007 tarihinde, Meclis’e sözde “Kaçak hayvancılığın önüne geçebilmek için Hayvan Sağlığı ve Zabıtası Kanunu’ndaki ceza miktarlarının arttırılması” yönünde kanun teklifi veren Öğüt, iş kendi yakınının başına geldiği zaman dokunulmazlığının ve milletin kendisine verdiği teveccühü kötüye kullanmak istemiştir.

 

Biz 33.645 onurlu üyeye sahip TOÇ BİR-SEN olarak çizgimizi, insanlığımızı ve kalitemizi kimileri gibi bozmuyor, hakkımızı hukuki olarak arama yoluna başvuruyoruz. CHP Genel Başkanı ve yönetimine de buradan sesleniyoruz. Her fırsatta özgürlükten ve insan haklarından bahsederken, bugün neden susuyorsunuz? Hz. Mevlana’nın belirttiği gibi “Ya olduğunuz gibi görünün, ya da göründüğünüz gibi olun”

Kaynak : Habervaktim

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir