Yoğurdun İçine’de  Domuz Menşei Katıyorlar

GIDA TERÖRLERİ YOĞURDUN İÇİNE DOMUZ JELATİNİ VE  DEĞİŞİK KATKILAR KULLANIYOR

Gıda Teröristleri Yoğurdun Da Tadını Kaçırdı… Maliyeti Düşürmek İçin Domuz Jelatini Ve Diğer Katkılar Kullanılıyor.
Kayıt Dışı Gıdada Her Gün Yeni Bir Hile Duyuyoruz. Takvim’in Haberine Göre Bu Sefer De Vatandaşın Yoğurduna El Uzattılar. Yoğurdun İçine Domuz Jelatini Ve Kullanım İzni Belli Bir Miktarda Olan, Fazlasında Çok Ciddi Hastalıklara Yol Açan Selüloz İle Milamin Gibi Katkı Maddeleri Katılıyor. Uzmanlar, Yoğurt Üretirken Kaynatılan Sütün Yüzde 40’ının Buharlaştığını, Bu Nedenle Artan Maliyeti Önlemek İçin Su Tutan; Hayvan Derisi Ve Kemiğinden Yapılan Jelatin Gibi Katkı Maddelerin Kullanıldığını, ‘Doğal’ Diye Aldığımız Yoğurtların Sağlıksız Olduğunu Belirtiyor. Gıda Güvenliği Derneği Başkanı Dr. Samim Saner, Az Süt Kullanarak Yoğurt Kıvamını Tutturmak Adına Kıvam Artırıcı Ve Hastalıklara Yol Açan Katkıların Kullanıldığını Söyledi. Malta Humması Ve Brusella Gibi Hastalıkların Bu Şekilde Üretilen Ürünlerden Kaynaklandığını Belirten Saner, Şunları Kaydetti:

CİDDİ HASTALIKLAR VAR

“Çiğ Sütten Yapılan Ürünlerde Çok Dikkatli Olmak Gerekir. Yoksa Ciddi Hastalıklara Davetiye Çıkarmış Olursunuz.” Tüketicinin Güvenli Ve Tarım Bakanlığı Onaylı Ürünleri Alması Gerektiğini Hatırlatan Saner, Çömlekte ‘Köy Ürünü’ Diye Satılan Markasız Yoğurtlara Özellikle Dikkat Edilmeli

‘KAYMAK’ DİYE MARGARİN YEMEYİN

‘Kaymaklı Yoğurt’ Diye Satılan Ürünlerin Gerçek Olmadığını Söyleyen Uzmanlar, Üzerindeki Tabakanın Da Margarinden Yapıldığını Belirtiyor. Toplu Yemekte Kullanılan Ve Tereyağı Aroması Bulunan Margarinin Bir Miktar Sütle Birlikte Eritilip Yoğurdun Üzerine ‘Kaymak’ Diye Döküldüğünü Anlatan Uzmanlar, Tüketicinin ‘Doğal Yoğurt’ Reklamıyla Kandırıldığını Vurguluyor.

………………………………………………………………….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir