Uluslararası Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası Çalıştayı Düzenlendi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Konferans Salonundaki Çalıştay ve Ödül Törenine   Vali Dr.Kadir Koçdemir,Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Turhan Turunç,Vali Yardımcıları,Kaymakam Dr.Necdet Türker, İl Jandarma Komutanı , Belediye Başkanı,İnönü Kaymakamı,İl Milli Eğitim Müdürü,İl Kültür ve Turizm Müdürü,Öğretmenler,Öğrenciler ve Veliler Katıldılar.

Sözü Güzel Söyleyelim Projesi Kapsamında İlköğretim ve Orta Öğretim Öğrencileri Arasında Yapılan Yarışmada Birinci Olanlara Ödüller Verildi.Yunus Emrenin Şiirlerinden Hareketle Dili Güzel ve Etkili Kullanmanın Amaçlandığı Vurgulandı.

 

 

ALT YAZI ALINTIDIR

Eskişehir’in 14 ilçesinden 173 ilköğretim ve 92 ortaöğretim okulunun katıldığı yarışmada başarılı projeler Birinci, İkinci, Üçüncü, Mansiyon Ödülü, Teşvik Ödülü ve Seçici Kurul Özel Ödülü olmak ödüllendirildi.

Proje’de ilköğretim kurumları arasında “Yaradılanı Severiz / Yaradandan Ötürü” isimli projesi ile birinci olan Şeker İlköğretim Okulu ve ortaöğretim kurumları arasında “Güzel Sözlerin ya da Davranışların Öğrenciler Üzerindeki Etki ve Tepkilerinin Sanat Yolu ile Dışavurumunun İncelenmesi: Eskişehir Örneği” adlı projesi ile Kılıçoğlu Anadolu Lisesi öğrencileri ödüllerini Vali Dr. Koçdemir verdi.

Jüri değerlendirmesi sonucunda; ilköğretim kurumları arasında “Güzel Söz ve Sevgi Odası Uygulaması ile İletişimin Desteklenmesi” adlı proje ile Mualla Zeyrek İlköğretim Okulu ikinciliğe, “Resim Terapisinde Yunus Emre’nin Sözlerini Kullanmanın Kanser Hastası Öğrencilere Etkisi” adlı proje ile Hızır Bey İlköğretim Okulu üçüncülüğe, ortaöğretim kurumları arasında “Sevginin Dili: Yeni Neslin Yolu” adlı proje ile Cemal Mümtaz Anadolu Öğretmen Lisesi ikinciliğe, “Bireylerin Gıda Tüketim Duyu ve Davranışları Üzerinde Güzel Sözlerin Etkisi” adlı proje üçüncülüğe layık görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir