Merveşehir ve Otogar Arasında Köprü Çilesi

Şehitkâmil İlçesi’nde Merveşehir Mahallesini Gaziantep Şehirlerarası Otobüs Terminaline Bağlayan 2 nolu cadde aylardır köprüsüzlükten ulaşımı çileye çeviriyor.

Aylardır Süren inşaat çalışması her yönüyle vatandaşa sıkıntı dolu günler yaşatıyor. Yaklaşık 3 ay önce yapımına başlanılan büyük bir kanal’dan dolayı insanların çilesi yaz aylarında toz duman ile kış ayının bugünlerde kendisini iyice hissettirmesi ile bu kez hem çamur ile hem de sözde alternatif olarak gösterilen yolun yokluğu ile iyice çile artıyor.

 

Olması gerek bu değil aslında ama insanlara bunu reva görüyorlar.

Yapılması gereken budur, böyle bir alt yapı inşaatına başlandığında ilk önce vatandaşın ulaşımını kolaylaştırma ve sekteye uğratmama adına bir servis yolu verilir ve vatandaş o yola yönlendirilir.ama nedense bunların hiç biri yapılmadı tam aksine alternatif olarak gösterilen sözde yol’da ne stabilize çalışması var nede asfaltlama.Bu yolu kullanmak istemeyen vatandaşlar en yakın olan yol olan Yavuzeli caddesidir ki ona ulaşmak ta başka sıkıntı ve eziyet.Vatandaşların Yetkililerden ve bu işi yapan firmadan bir tek isteği var, bu yolun yarım kalan köprüsünün biran önce bitirilmesi ve yolun tekrar trafiğe açılmasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir