Adana Barosunda Yeni Başkan Av.Çıtırık

0

Adana Barosunda Bayrak Av. Mengücek Gazi ÇITIRIK’ta

Adana Barosu’nda yapılan başkanlık seçimini Av. Mengücek Gazi ÇITIRIK 845 oy alarak başkan’dan Bayrağı devraldı. Baronun Resmi sitesinde yazılı olarak yapılan açıklama’da bir olgunluk içerisinde geçen bir seçim süreci olduğu ve özellikle de Kazananın Adana barosu olduğunun altı çizildi.

Adliye Sarayı Konferans Salonu’nda 5 sandıkta yapılan oy verme işlemi saat 17.00 itibariyle son buldu. Oy verme işleminin son bulmasıyla oyların sayımına geçildi. Yapılan sayım sonunda Av. Mengücek Gazi ÇITIRIK, 845 oy alırken, Av. Abbas BİLGİLİ 691 oy topladı.

Av. Mengücek Gazi ÇITIRIK ile Av. Abbas BİLGİLİ’nin yarıştığı seçimlerde baro başkanlığı, yönetim kurulu, üyeleri, disiplin kurulu, denetleme kurulu ve barolar birliği delege adayları seçimi yapıldı.

Seçimlerin yapıldığı Adliye Sarayı Konferans Salonu’na gelen avukatlar, yeni baro başkanı ve üyelerini belirlemek için oy kullandı.

2 yıllık bir süre ile yeni baro yönetimini belirleyecek seçimlerde 1566 avukat oy kullandı. 33 oy geçersiz sayıldı.

1761 avukatın üye olduğu Adana Barosu’nda yapılan seçim sonunda her iki adayı da kutlayan Baro Başkanı Av. Aziz ERBEK, “Bugün burada kaybeden yok, kazanan Adana Barosu olmuştur. ” dedi.

27. Dönemin yeni Baro Başkanı Av. Mengücek Gazi ÇITIRIK da yaptığı teşekkür konuşmasında, kendisine destek veren vermeyen herkese teşekkür etti. Av. ÇITIRIK, “Bu bir bayrak yarışıdır. Baromuzu hep birlikte daha iyi yerlere taşıyacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Av. Abbas BİLGİLİ de, “Büyük bir olgunluk içerisinde geçen bir seçim süreci olmuştur. Meslektaşımı kutluyor, başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir