Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep’te sivil vatandaşlara yönelik hain saldırı sonrası vatandaşlara uyarıda bulunarak, oyuna gelmemeleri konusunda vatandaşları uyardı. Bu tür hain saldırıların huzuru bozmaya ve kaos ortamı oluşturmaya yönelik olduğuna dikkat çeken Başkan Fadıloğlu: “Acımız elbette tarif edilemez. Ancak aklıselim hareket etmek zorundayız” dedi.

 

 

Bayram günü yaşanan hain saldırı nedeniyle bir kınama mesajı yayınlayan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, iki acıyı aynı gün yaşadıklarını belirterek, “Şehidimizin acısını yaşarken, sivil vatandaşlarımıza yönelik yapılan hain saldırı, acımızı tarif edilemez bir noktaya getirmiştir. Masum insanları hedef alan ve günahsız çocukların ölümüne sebep olan bu saldırıyı yapanları insan olarak tarif etmek mümkün değildir’” dedi.

Fadıloğlu, tüm ülkeyi yasa boğan bu hain saldırının halkın sabrını ölçmeye yönelik olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: “Tüm ülkeyi yasa boğan bu olay sonrası kesinlikle oyuna gelmemeliyiz. Gaziantepli acıyıda, sevinci de paylaşmasını bilen bir şehirdir. Bu hain saldırı sonrasında da yine birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden acımızı paylaşmalıyız.”

Başkan Fadıloğlu, hayatını kaybeden ailelerin yakınlarını ziyaret ederek başsağlığı dilediklerini ifade ederek sözlerini söyle sürdürdü: “Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına da sabır ve baş sağlığı diliyorum. Bu acıları bir daha yaşamamak ümidiyle, bu saldırıyı yapan hainleri de ilçe halkım adına kınıyorum.”Diye Konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir