Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu Toplantısının Bitiminden Sonra Başbakanlık Merkez Bina’da Düzenlediği Basın Toplantısında Bakanlar Kurulu’nda Kurban Bayramı Sebebiyle Alınan Kararları Kamuoyuna Açıkladı.

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kurban Bayramı Öncesindeki 24 Ekim Gününün de Tam Gün Resmi Tatil Olarak Kabul Edildiğini Belirtti. Ayrıca “24 Ekim Çarşamba Günü Yarım Gün Mesai Yapılmayacak” Dedi.

Ayrıca Her Bayramda Olduğu Gibi Otoyol, Boğaz Köprüleri ve Belediyelerin Sunduğu Toplu Taşıma Hizmetlerinden Ücretsiz Yararlanılmasına Yönelik Kararların da Alındığını Vurgulayan Bülent Arınç, “24 Ekim 2012 Çarşamba Günü 00.00’dan Başlayarak 30 Ekim 2012 Salı Günü Saat 07.00’ye Kadar Otoyollar ve Boğaz Köprülerinden Ücretsiz Yararlanılacak.

Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’ın Açıklamasına Göre Tatilin Toplam Süresi 6 Gün Olarak Belirlenmiş Olduğu Gözlendi.

Emekli, Dul ve Yetim Aylığı Alanlara da Bayram Öncesinde Ödeme Yapılacağı Müjdesini veren Hükümet Sözcüsü Arınç, “Tahsis Numaralarının Son Rakamları 9,7,5 ve 3 Olanlara 17 Ekim’de, 1,8 ve 6 Olanlara 18 Ekim’de 4,2 ve 0 Olanlara 19 Ekim Tarihinde Ödeme Yapılacak” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir