Belediye’den Bayram Hediyesi: 400 TL’ye Ev

Belediye’den Bayram Hediyesi: 400 TL’ye Ev Sahibi Olunacak

 

 

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu daha öncede olduğu gibi 10 yıl vadeli, taksit öder gibi 400 TL aylık taksitle Mavikent’te 1000 dar gelirli aileyi daha ev sahibi Yapacaklarını Belirtti. Tahmazoğlu,  Şahinbey Bölgesinde 2 Hastane ve 2 Karakol’da yapacaklarını sözlerine Ekledi.
Şahinbey Belediyesi Ağustos ayı olağan meclis toplantısı birinci oturumu Başkan Tahmazoğlu başkanlığında yapıldı. Gündeme alınan 26 maddenin 5’i teklif karar olarak kabul edilirken, 21 maddenin ise ilgili komisyonlarda görüşülmesi için havalesi yapıldı.
Temmuz ayı içerisinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Tahmazoğlu, son 4,5 yılda Müteahhitlere 45 bin adet bina yapımı için ruhsat verdiklerini söyleyerek, “Kentsel dönüşümde 2516 evin kamulaştırma ve yıkımını yaptık. Özdemirbey mahallesinde 6 şeritli yol açma çalışmasını hızlı bir şekilde yapıyoruz. Çamlıca, Mavikent ve Yeşilvadi konutlarımız hızla tamamlanıyor. Mavikent 2340 konutlarımızı Kasım ayında tamamlayıp hak sahiplerine teslim edeceğiz. Mavikent konutlarımızda daha önce dar gelirli ailelerimize 1000 konut vermiştik. Şimdi yine 1000 konut daha veriyoruz. Aylık 400 TL kira öder gibi ev sahibi yapacağız. Perilikaya kavşağında 65 bin metrekare yerimizi sağlık bakanlığına verdik. Buraya 350 yataklı hastane yapılacak. Yine Karataş Hipodrom alanında 350-400 yataklı hastaneyi belediye olarak kendimiz yaparak sağlık bakanlığına devredip 10 yıl geri ödemesi yapılacaktır. Özdemirbey caddesi genişletme çalışmasında yol üzerinde kalan Düztepe Karakolu ve Karataş itfaiye alanı yanında olmak üzere iki karakol   yapacağız. Yeşilvadi projemizde 2 bin kişiyle görüştük yüzde 98 oranında çözdük. Park ve yol çalışmamız devam ediyor. 320 bin metrekare alanda Şahinbey Sanayi sitemiz hızla devam ediyor. Hedefimiz yılsonuna kadar tamamlamak ve esnafımızın hizmetine sunmaktadır. Sokak sağlıklarıma ve cephe yenileme çalışmamızda tarihi dokuyu yeniden Şahinbey’de canlandırdık. Gençlik merkezi ve sosyal tesis inşaatlarımız devam ediyor. Güneykent’te Şahinbey köy pazarı spor ve eğitim merkezimiz tamamlandı. Burada açtığımız köy pazarında haftanın altı günü köylümüz doğrudan halka satış yapıyor. Burada ayrıca her bölge kendi bölgelerinin ürünlerini satabilecek ve ayrıca ev kadınları burada gelip evde yaptıkları ürünleri satacaktık.
2013 yılında 120 bin ton asfalt çalışması yaptık. Ramazan ayı öncesi mahallelere konserler düzenledik Ramazan ayında 15 bin aileye gıda paketi yardımı yaptık. 78 mahallede Raman etkinliği düzenliyoruz. Sosyal marketinizde 3167 ailemiz faydalanıyor. Hoş geldin bebek projesi kapsamında 11.863 bebeğimizi evinde ziyaret ettik. Gündemde başka görüşülecek madde kalmadığından 6 Ağustos Salı günü saat: 14.00’de toplanmak üzere dağıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir