Çekül Vakfı Bostancı Mektebi’nde İncelemelerde Bulundu

0

Çekül Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen Tahmazoğlu’nu Tebrik Etti

 

ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen, Beraberindeki Heyet ve Mehmet Tahmazoğlu Şahinbey Belediyesi tarafından restore edilip Kültür evi olarak hizmete sunulan Bostancı Mektebini gezip İncelemelerde Bulundular.
Bostancı Kültür Evinde verilen kursları gezen Metin Sözen, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’ndan tesis hakkında bilgiler aldı. Sözen daha sonra tesiste kurs gören hanımların düzenlediği eğlence programını izledi.
Bostancı Mektebini Yenileme yapılmadan önce gezdiğini ve incelemeler yaptığını kaydeden ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen, “Şahinbey Belediyemiz tarafından restorasyonu yapılan Bostancı Mektebi günümüze kazandırılmış önemli bir yapıdır. Ben her gittiğim kentte, o kentin varlığı nasıl ve tarihi nasıl ayağa kalkar, insanlar kendi mahallelerinde ve sokaklarında nasıl mutlu yaşar onlarız üzerinde duruyorum. Gittiğim illerde en çok söylediğim söz eğer kadınlar önümüze düşerse erkeklerimiz adam olacak derim. Bugün burada kadınların bu tesise sahiplendiğini gördüm. Mutlu oldum. Bu başarılı çalışmasından dolayı Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nu tebrik ediyorum.”dedi.

Şahinbey

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir