Chp Kendine Çeki Düzen Versin

Chp Kendine Çeki Düzen Versin

Aksi takdirde milletimiz ana muhalefet partisini geçici olarak verdiği bu görevden ilk fırsatta azlederek siyaset kabristanına gönderecektir.

Politikacılar ve siyasî partileri öne çıkaran en önemli kriterlerden biri gerçekçi ve ayağı yere basan fikirler üretip halka doğruları söylemektir. Bu konuda hiç şüphesiz en tutarlı parti MHP’dir. MHP özellikle iktidar ve ana muhalefet partisiyle ilişkilerinde hep ilkeli ve açık olmaya özen göstermiş, verdiği sözlerin ve fikirlerinin de arkasında durmuştur. Bununla birlikte MHP, başta terörle mücadele ve dış politika olmak üzere Türkiye’nin geleceğini yakından ilgilendiren konularda fevkalade sorumlu davranmış, ilkelerinden taviz vermeden gerçekçi politikalar takip etmiştir. Etmeyi de sürdürmektedir.

Hâl böyle iken, mecliste memleketin hayrına olan bir yasa teklifi CHP’den gelip partimizce desteklendiğinde AKP eleştirmekte, iktidar partisinden gelip kabul gördüğünde CHP tenkit etmektedir. Bunun yanında AKP zaman zaman partimizi ana muhalefetle aynı kafa yapısında olmakla suçlarken, CHP de iktidarın koltuk değneği olmakla itham etmektedir. Yani MHP ne İsa’ya, ne Musa’ya yaranmaktadır.

Siyaseti kısır bir çekişmenin vasıtası hâline getiren iktidar ve ana muhalefet partisinin bu tutumları artık kamuoyunu sıkmıştır. İki tarafın da MHP’nin takip ettiği siyasetle ilgili eleştirileri sık sık temcit pilavı gibi halkın önüne getirmeleri, tutarsızlığın ve seviyesizliğin işaretidir. Milletimiz artık çapsız ve çözümsüz siyasetten bıkmıştır; terörden dış politikaya, ekonomiden hukuka kadar Türkiye’nin kangren hâline gelmiş dertlerine çare beklemektedir.

Son olarak ana muhalefet partisi CHP’nin Genel Başkan Yardımcısı Sayın Haluk Koç, partimiz ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’yle ilgili haddini aşan beyanlarda bulunmuştur. Sayın Koç, reyting ve ortalığı

karıştırmak hevesiyle zaman zaman MHP’ye sataşmaktadır. MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’yi AKP’nin sözcüsü olmak ve Başbakan Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı kampanyasında sorumluluk almakla suçlayan Sayın Koç’un hezeyanları ilk değildir. Gözlerinin iyi seçemediği bilinen Sayın Koç’un artık kulaklarının da iyi duymadığı, bu yüzden de ne dediğini bilmediği anlaşılmaktadır.

Sayın Haluk Koç’un temsil ettiği ana muhalefet partisi CHP, tutarsızlık ve hırçınlıklarıyla ünlenmiş, beceriksiz ve basiretsiz siyasetin timsali hâline gelmiş bir partidir.

Ana muhalefet görevini adamakıllı yerine getirmeyi bir türlü kıvıramayan CHP, sürekli iktidar partisinden azar işitmekte, aşağılanmaktadır. CHP, ne zaman iktidar partisi temsilcilerinin hücumuna uğrasa, eskilerden kalma bir içgüdüyle yönünü MHP’ye çevirmektedir.

Politikada CHP’nin kırdığı cevizler kırkı geçmiştir. Terörle mücadelede AKP’nin yürüttüğü teslimiyetçi açılım politikalarına rahmet okutan CHP’dir. Yönetim kademesine bölücülerden temsilci tayin etmek suretiyle PKK ile fikir ve siyasette dünür olan CHP’dir. Sosyalist Enternasyonal toplantısında kendi ordusunu işgalci sayan bildiriye imza koyan CHP’dir. 2011’de genel seçimler yapılmadan önce Hakkari’den bölücülere ala dağdan arsa bağışlayarak özerklik baharı vaat eden yine CHP’dir. Dış politika konularında iktidardan daha berbat bir siyasetin savunuculuğunu yapan da CHP’dir. Kısacası CHP siyasette ilkesizliğin, hayal kırıklığının ve başarısızlığın adıdır.

Başta Sayın Haluk Koç olmak üzere CHP yöneticileri MHP hakkında ipe sapa gelmez fikirler serdedeceklerine, kendilerine çeki düzen vermelidirler. Aksi takdirde milletimiz ana muhalefet partisini geçici olarak verdiği bu görevden ilk fırsatta azlederek siyaset kabristanına gönderecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.