İzmir’in Foça İlçesinde ki Terör Eylemi Hakkında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Bir Açıklama Yayınladı.Açıklamasında Terör Örgütünü Lanetledi ve Kınadı.

Terör Örgütünün İzmir’in Foça İlçesinde Gerçekleştirdiği Hain Saldırıyı Üzüntüyle Öğrenmiş Bulunmaktayım. Bir Askerimizin Şehit Olmasına, 10 Askerimiz İle Bir Sivil Vatandaşımızın Yaralanmasına Neden Olan Saldırıyı Nefretle Kınıyor Ve Lanetliyorum.
Son günlerde yaşanan ülkemizin birlik ve bütünlüğüne yönelik terörist saldırılar hükümetin terörle mücadele anlayışını yeniden değerlendirmesine neden olmalıdır. Bu kapsamda hem terörü hem de bölgemizde yaşanan dış gelişmeleri değerlendirmek üzere CHP olarak TBMM’yi 14 Ağustos 2012 günü olağanüstü toplantıya çağırdık.

Hükümetin bu çağrımıza kulak vererek TBMM’nin olağanüstü toplanmasına katkı vermesi artık daha da önemli hale gelmiştir. Milli iradenin mabedi olan TBMM, her türlü sorunun konuşulacağı, tartışılacağı ve çözümünün bulunacağı mekandır. Unutulmamalı ki TBMM’den kaçmak milli iradeden kaçmaktır. Milletvekillerine bilgi vermemek millete bilgi vermemektir.

TBMM’de grubu bulunan partilere yönelik çağrımızı bir kez daha yineliyoruz. 14 Ağustos 2012 Salı günü biz CHP olarak TBMM’de olacağız. Sizler de TBMM’ye gelerek terörle mücadeledeki kararlılığımızı dosta düşmana göstermemize katkı verin.

Şehit erimiz Özkan Ateşli’ye Allahtan rahmet, ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve milletimize başsağlığı diliyorum. Yaralı askerlerimize acil şifalar, ailelerine ise geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Dedi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir