Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Ersin Arslan’a Bıçaklı Saldırı

Edinilen Bilgiye Göre Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’nde Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Ersin Arslan, Servisteki Odasında Bir Hasta Yakınının Bıçaklı Saldırısına Uğradı.Bağrışmalar Üzerine Odaya Giden Hastane Çalışanları Genç Doktorun Karnından Bıçaklanmış Halde yerde yattığını ve hemen ameliyat haneye kaldırıldığını ifade ettiler.Öte Yandan Bıçaklayan Şahsın Daha önce Dedesinin Ameliyatına girdiği için ve dedesinin ölümünden doktorunda sorumlu olduğunu düşünerek intikam amacıyla bıçakladığı ifade Ediliyor.

Acilen Amelaiyat Altına Alınan Doktor Tüm Müdahalelere Rağmen Kurtaılamadı.

Vefat eden Uzm.Dr. Ersin Arslan Evli ve 4 Aylık Bebekleri Vardı
Olayla İlgili soruşturma sürdürülüyor.

 

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep AKDAĞ’ın Başsağlığı Mesajı

Gaziantep Av. Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’nde, bir saldırısı sonucu ağır yaralanan Göğüs Cerrahi Uzmanımız Dr. Ersin Arslan maalesef hayatını kaybetmiştir.

 

Büyük bir fedakârlık örneği gösterip canla, başla ve azimle çalışan sağlık ailesinden bir kardeşimizin bu şekilde hayatını kaybetmiş olmasından derin üzüntü duyuyorum.

 

Türkiye’de sayıları yetersiz olduğu halde, milletine hizmet aşkıyla görevini ertelemeden yerine getiren hekimlerimiz ve tüm sağlık çalışanlarımızın üstün gayretleri her türlü takdirin üzerindedir. Doktor Ersin Arslan kardeşimiz de, diğer meslektaşlarımız gibi gecesini gündüzüne katarak ülke insanının sağlığı için ter döküyordu. Ancak vicdan sahibi hiç kimsenin kabul edemeyeceği bir saldırı sonucu hayatını kaybetti.

 

Sağlık alanında şiddetin dilinin hakim olmasına müsaade etmemeye kararlıyız. Sağlık kurumlarında her zaman ve zeminde sevgi ve saygının dilinin hakim olması için geçmişten bugüne aldığımız tedbirleri geliştirerek sürdüreceğiz.

 

Biz milletimizin sağlık çalışanlarının fedakarca çalışmalarından dolayı müteşekkir olduğunu çok iyi biliyoruz. Ancak ne yazık ki, toplum içinde şiddeti alışkanlık haline getirmiş hastalıklı kişilikler her yerde karşımıza çıkmaktadır. Biz bu hastalıklı kişilikleri, tüm toplum kesimlerinin birlik içinde ortaya koyacağı mücadele ile toplumdan ayıklayacağız.

 

Ancak burada önemli olan nokta, sağlığın bütün paydaşlarının ve özellikle medyanın, sağlık kurumlarında çalışanlar ile vatandaşlar arasında sevgi ve saygı ikliminin korunması konusunda hassasiyet içinde hareket etmeyi başarabilmesidir.

 

Şiddetin sağlık kurumlarında asgariye indirilmesi için aldığımız hukuki, idari ve yapısal tedbirleri geliştirmeye devam edeceğiz.

 

Hayatını kaybeden Dr. Ersin Arslan kardeşime Allah’tan rahmet, başta değerli eşi olmak üzere yakınlarına sabır diliyorum. Tüm sağlık camiamızın başı sağ olsun.

 

 

Prof. Dr. Recep AKDAĞ

Sağlık Bakanı

 

1 thought on “Dr. Ersin Arslan’a Bıçaklı Saldırı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir