Gaziantep’te Son Zamanlar’da Şehir İçin’de Halk Otobüsleri ve Minübüsler Trafiği Alt Üst Ediyor.

En Son Olay Bu Gün Meydana Geldi.

Gaziantep’in Şehitkamil İlçesin’de Meydana Gelen Kazada Maalesef Bir Vatandaşın Parmağı Koptu.
Mehmet B.Adlı Vatandaş Park Halindeki Aracına Binmek Üzere İken Hızla Gelen ve Kapısı Açık Olan Halk Otobüsü’nün Kapısının Çarpması Sonucu Mehmet B.Adlı Vatandaşın Parmağı Koptu.Kaza Mahaline Yakın Olan Özel Hastaneye Zaman Kaybedilme’den Hemen Götürüleren Kaza’zede Acilen Cerrahi Müdahale Yapılarak Kopan Parmağı Dikildi.Ameliyat’la Parmağı Dikilen Mehmet B.nin Durumu İyi,Fakat Kopan Parmağın’da İyileşmenin Zor Olacağı’nı Dile Getiren Doktorlar,Yinede Allah’tan Umut Kesilmez,Bizler Tabip Olarak Müdahalemizi Yaptık Dediler.Mehmet B. Hastanede 3 Gün Yatırılıp Daha Sonra Taburcu Edildi.Parmağı’nın Durumu Gün be Gün Kötüleşiyor

Başka Bir Olay Şoför Ali Caddesinde Meydana Gelmişti.

O Olayda’da Kaldırım’da Geçen Yayalar’dan Birine Yine Kapısı Açık Olarak Trafik’te Seyir Halindeki Halk Otobüsü Çarpmış’tı Allah’tan Bu Olayda Yaralanma Olmamıştı.
Bu İki Olayda’da Kazaya Karışan Halk Otobüsleri Seyir Halinde İken Kapıları Açık Olduğun’dan Dolayı Kaza Yapmışlar.Zaten Yollar Dar,Birde Otobüslerin Nerdeyse Yarım Metre Açılan Kapıları’da Kazaya Davetiye Oluyor.
Özellikle Yaz Gelince Bazı Otobüs,Minübüs,Okul Servisi ve Hatta Fabrika Servisleri’de Dahil Kapılar Açık Olarak Trafikte Seyir Ediyorlar.
Kapıları Açık Tutmak Hem Yolcuların,Hemde Yayaların Hayatı İçin Büyük Risk Taşıyor.Ama Neden’se Bir Çok Şoför Klima Çalıştırmayıp Kapıları Açıyor.
Yetkililerin Bu Nahoş Olaylara Bir Çare Bulması,Dur Demesi Gerektiğini ve Bu Şekilde Giden Araçlara Kanuni Cezası Ne İse Uygulaması Lazımdır.
Gaziantep’te Birçok Ana Yol’un İnşaat Halinde ve Kapalı Olmasının da Getirdiği Yoğunluk Bu Tür Nahoş Olayların Yaşanmasına Neden Oluyor.
Halk Otobüsleri Zaman Daralması Olduğun’da Adeta Bir Yarış İçerisine Girmişcesine Birbirleri İle Rekabet Ediyorlar.İşte Bütün Bu Sebepler Birleştiğinde Haliyle Kaldırımlar’da Geçen Yayaların Akibeti Her Zaman İyi Olmayabiliyor,Tıpkı Parmağı Kopan Mehmet B. Adlı Vatandaşımız Gibi.

DÜLÜKBABA CADDESİ:
Dülükbaba Caddesin’deki Çalışma Çok Ağır ve Bir O Kadar Sıkıcı Geçiyor.
Vatandaşın Hali İçler Acısı,Nerden Bakarsanız 2 Aya Yakındır Her Taraf Yıkıldı,Asfaltlar Kazıldı Ama Halen Bitirilmedi.Aslında 21. Yüzyıla Yakışan ve Olması Gereken Budur,Bir Taraftan Kırılır ve Diğer Taraftan Alt Yapı Bittimi Hemen Asfaltlama Yapılır ve İnsanların Rahat Etmesi İçin En hızlı Şekilde Çalışılır.
Görünen O’ki Bu Yolların Yapımı Daha Çoook Sürecek.
Tüm Bu Sorunların Giderilmesi ve Kazasız Günler Geçirmeniz Umuduyla….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir