Has Parti Gaziantep Kurucularından Av. Ömer Faruk Akan Ve Has Parti Gaziantep Kurucusu Aynı Zamanda VEGED Derneği Kurucu Genel Başkanı Hasan Ödemiş İle Gündemdeki Ak Parti Ve Has Parti Arasındaki Birleşme Konusundaki Görüşlerine Dair Haber7manset.com İle Konuştu.

Haber7manset.com ve Manset365.com Bu Görüşmeyi Beraber Gerçekleştirdi.

Yaptığımız Görüşmede Bize Zaman Ayırıp Sorularımızı da Cevapladıkları İçin Kendilerine Teşekkür Eder Başarılar Dileriz

Son Günlerde Gündeme Bomba Gibi Düşen Ve Kamuoyunda Has Partinin Ak Parti’ye Katılımı Şeklinde Medyaya Yansıyan Siyasi Gelişmelerin Detaylarını Almak İçin Has Parti’nin İçinden Birileri İle Görüşmek Daha Doğru Olur Düşüncesi İle Partinin Gaziantep İl Kurucularından Av. Ömer Faruk Akan Ve Hasan Ödemiş İle Söyleşi Yaptık.

HERŞEY TÜRKİYE İÇİN” SLOGANIYLA BAŞLADILAR SORULAMIZI CEVAPLAMAYA

Haber7manset.com; Sayın Akan, Öncelikle Bu Gelişmeleri Bekliyor Muydunuz?

Av. Ömer Faruk Akan: Sayın Genel Başkanımız Numan Kurtulmuşa Sayın Başbakan Tarafından Daha Önceden De Defalarca Birlikte Siyaset Yapma Teklifinde Bulunulduğu Kamuoyunca Bilinmektedir. Ancak Sayın Genel Başkanımızın Sahip Olduğu İlke Ve Değerler İçin Siyaset Yaptığını Makam Ve Mevki Hırsı İle Hareket Etme Gibi Bir Misyonun Olmadığı Herkesçe Bilinmektedir. Şayet Böyle Bir Kişilikte Olsaydı Önceki Teklifleri Kabul Ederdi. Ancak Ak Parti’nin Özellikle Son Dönemde Muhafazakâr Tabanı Doyurma Adına Geçirdiği Değişim Ve Dönüşüm, Numan Bey Gibi İlkeli Bir Duruşa İhtiyaç Duyduğu Tarafımca Gözlemlenmedi Değil. Özellikle Sayın Başbakanın Hastalığı Sırasında Genel Başkanımız Tarafından Yapılan Ziyaretin Sadece Hasta Ziyareti Olarak Telakki Etmediğini Ve Sayın Başbakanın Geçmişe Dayalı Duygusal Birliktelikten Gelen Bir Arkadaşlık Hukuku İle Bir Davet Gerçekleştirdiğini Biliyorduk. Özetle Sayın Başbakanın Düşüncesinin Sayın Kurtulmuşun Ak Partiye Ciddi Katkı Sunacağı Yönünde Olduğu Kanaatindeyiz.

Haber7manset.com; Hasan Bey: Sayın Başbakanın Bu Davetine Sayın Kurtulmuşun Yaklaşımı İle İlgili Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Hasan Ödemiş: Sayın Genel Başkanımızın Bu Davete Olan Yaklaşımı, Ülke Menfaatine Katkı Sağlamak Adına Kişisel Beklentilerini Hayatının Bir Çok Döneminde Olduğu Gibi Önemsemediğinin Bir Göstergesidir. Sayın Genel Başkanın, Yegâne Amacının Ülke Menfaatleri Ve Halkın Mutluluğu Olduğunu Düşünüyorum. Biz Bu Ölçü İle Sayın Genel Başkanımıza İnandık Ve İnanmaya Devam Edeceğiz.

Haber7manset.com; Sayın Akan: Bu Siyasi Evlilik Gerçekleşirse Bu Durumdan Her İki Partinin Teşkilatları Nasıl Etkilenir?

Av. Ömer Faruk Akan: Öncelikle Kişisel Olarak Herhangi Bir Beklenti İle Siyaset Yapmadığımı Belirtmek İsterim. Yıllarca İnandığımız Manevi Değerler Uğruna, İnsan Hak Ve Hürriyetleri Temelinde Bir Misyon İle Mücadele Etmeyi Şiar Edindik Nerde Olursak Olalım Aynı Felsefe Ve İnançla Mücadelemize Devam Edeceğiz. Teşkilatlara Gelince, Gaziantep Özelinde Has Parti İl Teşkilatının Süreci Olumlu Yâda Olumsuz Şekilde Etkileme Potansiyeline Sahip Olmadığını Düşünüyorum. Ancak Münferit Olarak Partimizin İl Kurucuları İçerisinde Bu Sürece Ciddi Katkı Sunabilecek Siyasetçiler Mevcuttur.

Haber7manset.com; Sayın Ödemiş; Bu Süreçte Has Parti Gaziantep Teşkilatları Nasıl Bir Yol İzlemeli?

Hasan Ödemiş: Partimizin Gaziantep İli Teşkilatlarına Naçizane Tavsiyem Küçük Hesaplar Ve Şahsi Siyasi Çıkarlar Peşinde Koşarak Genel Başkanımızın Sahip Olduğu İlke Ve Değerlere Halel Getirmemeleridir. Biz Yola Çıkarken Sosyal Adalet, Bireyin Refahı Ve Mutluluğu İçin Yola Çıktık. Bu İlkeleri Unutmamalıyız.

Diye Konuştular.

Her Türlü Özel Takı Siparişleriniz İtina İle Yapılır

Kaynak : Haber7manset.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir