4 Milyon Araç Sahibine Müjde!

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, hurda araçlara yönelik hazırlanan çalışmanın İp Uçlarını verdi. Bakan Ergün Hurda Araçlarla ilgili olarak son noktaya getirildiğini açıkladı. Habertürk TV’nin yayınına katılan Bakan Ergün, eski araçların Trafikten çekilmesi noktasında bazı teşvik mekanizmalarının da devreye sokulacağını belirterek, Bakan Şöyle Devam Etti:

“Yani hem arabasını alalım bir fiyat belirleyelim buna, onun için 3 bin liradan 6 bin liraya kadar, aracın yaşına göre, modeline göre belirlenecek olan fiyatlar olabilir. Kaç para senin araban? Al 6 bin lira senin arabana para veriyoruz. Sana kredi imkânları da oluşturalım ama Türkiye’de üretilen araçlardan satın alma yoluyla bu kredi imkânını oluşturmamız gerekiyor ki Türkiye’deki üretimi de teşvik edelim. Çünkü Türkiye’de şu anda piyasada kullanılan, satın alınan otomobillerin yüzde 75’i ithal otomobiller. Zannedersem bu çalışmayı artık 2014 yılında biz hayata geçirebiliriz.”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Ergün, Türkiye’de 20 yaş üstü 4 milyondan fazla araç bulunduğunu, bunun 2 milyonunun binek araç olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir