İşten Atılan TÜVTÜRK İşçileri İçin Eylem Yapıldı

Gaziantep de Sendikaya Üye İşçiler İşten Atıldı

 

 

Gaziantep TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonunda Çalışırken Sendikaya Üye Oldukları Gerekçesiyle İşten Atılan İşçilerin Tekrar İşe Alınması İçin Basın Açılaması Düzenlendi. Gaziantep TÜVTÜRK İstasyonu Önünde Yapılan Açıklamayı TÜRK- İŞ Sendikası Düzenledi.

Çok Sayıda Sendika Üyesinin de Katıldığı Basın Açıklamasını TÜRK- İŞ Gaziantep İl Başkanı Nuri Bay Okudu. Bay, “TÜVTÜRK’te Çalışan 3 Arkadaşımız Sendikalı Olduklarından Dolayı İşten Atılmış ve İşinden Emeğinden Koparılmışlardır.” İfadelerini Kullanarak TÜVTÜRK’ü Kınadı.

İşçilerin 60 Günden Bu Yana Eylem Yaptığını Hatırlatan Bay, “Arkadaşlarımız Tekrar İşe Alınıncaya Kadar Bu Eylemlerini Sürdürecekler.” İfadelerine Yer Vererek İşçilerin Tekrar İşe Alınması Çağrısı Yaptı.

Anayasa’nın 51. Maddesiyle Sendikalara Üye Olmak ve Üyelikten Ayrılmasının Serbest Olduğunu Belirten Bay, “Hiçbir İşçi Sendika Üyeliğinden Ayrılmaya Zorlanamaz. Sendika Üyeliği Veya Sendikal Faaliyetler İşten Çıkarılmak İçin Geçerli Bir Sebep Oluşturamaz.” İfadelerini Kullanarak Sendikal Nedenlerle İşleri Çıkaran İşverenlerin Suç İşlediğini Söyledi.

İLKHA

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir