Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Fenerbahçe’yi ziyaretinde,Aziz Başkan’ın yaşadığı tablo

içimize sinmedi.” dedi

Aziz Yıldırım, “Fenerbahçe Türkiye’dir. Türkiye’nin varlığı içinde bizim olmamız gerekir.”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Fenerbahçe Spor Kulünün ziyaret etti Başkan Aziz Yıldırım ve FB Yöneticileriyle görüştü.

Aziz Yıldırım  Kemal Kılıçdaroğlu’nu “Hoş geldiniz Sayın Genel Başkanım diye karşıladı ve şunları söyledi;

Aziz YILDIRIM- Kulübümüz yalnız futbol kulübü değildir.  Spor kulübüdür. Amatör branşlarda her noktada Fenerbahçe vardır. Başarılarının altında bizler varız. Futbolda ve profesyonel anlamda, basketbolda, bütün branşlarda Fenerbahçe olarak var olmaya çalışıyoruz. Çünkü bizim varlığımız söylediğim gibi Fenerbahçe Türkiye’dir. Türkiye’nin varlığı içinde bizim olmamız gerekir. Bizde bu inançla, bu bilinçle çalışıyoruz.

Bu süreçte bana partiniz olarak ve şahsınız olarak ben ve arkadaşlarıma destek olmanızdan dolayı, kanun çıkartılmasındaki çabalarınızdan dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz Sayın Başkanım.

FB Başkanı Yıldırım’ın konuşmasından sonra CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’da görüşlerini şöyle açıkladı.

Kemal KILIÇDAROĞLU- Teşekkür ederim Sayın Başkan. Arkadaşlarımla beraber Fenerbahçe camiasının yönetim kurulunu ziyaret etmekten ötürü son derece mutluyuz. Buraya geldim ama bu salona ilk kez geliyorum ben Genel Başkan olarak. Fenerbahçe aslında Türk spor tarihinin çok önemli bir parçası. Hem bölgesinde, hem Türkiye’de, hem dünyada ender futbol kulüplerinden birisi, spor kulüplerinden birisi. Aziz Başkanında dediği gibi sadece futbol değil, sporun bütün dallarını üç aşağı beş yukarı kapsayan geniş bir camia.

Sayın Başkan bir yargılama sürecinden geçiyor hala öyle diyelim. Süreci Cumhuriyet Halk Partisi olarak yakından izlemeye çalıştık. Milletvekili arkadaşlarım izlediler, hukukçu milletvekilleri izlediler. Çünkü biz demokrasilerde herkesin düşüncesini özgürce söyleyebileceği bir ortamın yaratılmasını isteriz. Demokrasi demek budur. Demokrasilerde siyasal iktidar dernekler üzerine, kulüpler üzerine, bireyler üzerine baskı kurmamalı ve kuramaz da.

Bu bağlamda Aziz Başkanın yaşadığı tablo bizim içimize sinmedi. O açıdan yakından izlemeye çalıştık. Sadece bizim değil, tüm Fenerbahçe camiasının içine sinmedi. Kamuoyu büyük bir tepki gösterdi. Aziz Başkan yargılanırken Fenerbahçeli taraftarları televizyonların canlı yayınlarında izledik onların duyarlılığını, demokrasiye bağlılıklarını, Fenerbahçe’ye bağlılıklarını izledik. Çok da mutlu olduk doğrusunu isterseniz. Zaman zamanda eleştiri aldık. Bakın işte CHP’liler Fenerbahçeliler gibi daha dişli değiller diye. Demek ki ders almamız gereken belli konularda var, olaylarda var.

Ben Fenerbahçe’yi bundan sonraki çalışmalarında, mücadelelerinde büyük başarılar sağlayacak bir kulüp olarak görüyorum. Tarihi bunu gösteriyor, geçmişte yaptığı çabalar bunu gösteriyor. Siyasetçi olarak bizim görevimiz kulüplerin çok daha rahat koşullarda çalışmalarına olanak sağlamaktır. Hukuksal eksiklikler varsa onları gidermektir. Önlerinde bazı engeller varsa o engelleri ortadan kaldırmaktır. İktidarın ve muhalefetin yapması gerekende budur. Sayın Başkanın davası dolayısıyla parlamentoya bir yasa teklifi geldi. Arkadaşlar ziyarete geldiler. Kuşkusuz hemen derhal her türlü desteği vereceğimizi söyledik. Yasa veto edilip geldi ama aynen parlamentodan geçti. Bu bir süreçtir. Demokrasi açısından bir kazanım elde edilmiştir.

Ben Fenerbahçe kulübünde arkadaşlarımla beraber bulunmaktan son derece mutluyum. Hepinize saygılarımı sunuyorum”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir