PEYGAMBERİMİZİ TANIDIKÇA, KARDEŞLİK GÜÇLENECEK!

Dünya Ehli Beyt Vakfı Başkanı Fermani Altun ve beraberindeki heyet, Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak’ı parti genel merkezinde ziyaret etti.

Mustafa Kamalak Burada,Kadeşlik,Hoşgörü ve Peygamber (S.A.V) Efendimizin Büyüklüğüne Vurguda Bulunarak Şunları Söyledi

Kamalak, Peygamber Efendimizin Alemleri kuşatan sevgi ve hoşgörüsünün bütün insanları bir araya getirmeye yetecek kadar büyük olduğunu belirterek, bu sevgi ve kardeşlik değerlerini bütün insanlığa teşmil etmek gerektiğini bildirdi. Yaşanan güncel bazı suni sorunların Peygamber sevgisi ve kardeşlik duygusunun zayıflatılmak istenmesinden kaynaklandığını belirten Kamalak, sırça saraylarda oturanların, komşularına kem gözle bakma lüksünün olmadığını belirtti. Kamalak, “Türkiye, Ortadoğu’nun sırça sarayında oturan ülkesidir. Türkiye’nin güvenlik içinde yaşamak istiyorsa İran, Irak ve Suriye ile gayet iyi geçinmek zorundadır” diye konuştu.

Saadet Partisi’nde olmaktan dolayı mutlu olduğunu kaydeden Dünya Ehli Beyt Vakfı Başkanı Fermani Altun ise, sistemden ve bilgi eksikliğinden kaynaklanan nedenlerden dolayı bazı sorunların dış ve iç güçler tarafından körüklendiğini belirterek, “Bu güçlere karşı el ele, gönül gönüle olmak zorundayız. Biz Ehli Beyt Vakfı olarak, Alevi-Sünni suni ayrımının ortadan kalkmasında büyük çaba sarf ettik. Çünkü Alevilik, İslam’ın temel değerlerini benimser. İslam’ın bu değerleri ile de ancak Türkiye’de kardeşlik, diyalog ve dostluk güçlenir. Yeni Anayasa ile inanç, ifade özgürlüğü gibi bazı sorunların ortadan kalkacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu. “Öteden beri büyük saygı duyduğumuz, rahmetle andığımız Erbakan Hocamız ile de büyük dostluğumuz vardı” diyen Fermani Altun, “Saadet Partisi bugünkü siyasi kadronun ana gövdesidir”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir